Aktualności

CCC Sprandi Polkowice na „arktyczny wyścig”

Po upalnym Tour de Pologne, “pomarańczowi” przystąpią do kolejnego wyścigu etapowego, tym razem znacznie chłodniejszego, Arctic Race of Norway (2.HC, 10-13 sierpnia).

Norweska etapówka jest najbardziej na północ rozgrywanym wyścigiem kolarskim na świecie – chwalą się organizatorzy. Trasa prowadzi przez pofałdowane, piękne tereny, w towarzystwie fiordów. Co prawda nie ma tam wysokich gór, ale nie oznacza to, że będzie łatwo i w grze będą jedynie sprinterzy. Wręcz przeciwnie.

Już pierwszy etap z Engenes do Narvik da nam pierwszą wskazówkę, kto będzie walczyć o końcowe zwycięstwo. Peleton powinien się podzielić za sprawą dwóch premii 1.kategorii – druga z nich znajduje się zaledwie 5 kilometrów przed metą (dł. 2,3 km, śr. 6.6%).

Drugi odcinek jest w teorii tym najłatwiejszym i na kreskę powinna wjechać większa grupa. Z pewnością takiego przebiegu nie będzie miał kolejny etap, gdyż zmagania zakończą się wtedy 5,2-kilometrowym podjazd o średnim nachyleniu 4,9%. Wyścig zostanie sfinalizowany 5 rundami wokół Tromso, na których zaplanowano wzniesienie o długości 1,2 kilometra i nachyleniu 7,5%. Emocje związane z klasyfikacją generalną będą zatem trzymać do samego końca.

„Pomarańczowi” zmierzą się z tą trasą w 6-osobowym składzie. Liderami będą Jonas Koch, który w zeszłym roku potwierdził, że potrafi ścigać się w Norwegii, plasując się na 4.miejscu w Tour des Fjords, a także Simone Ponzi. Włoch dysponuje mocnym finiszem i odnajduje się na krótkich wzniesieniach. W Norwegii wystartują również Jakub Kaczmarek, Michał Paluta, Leszek Pluciński i Nikolay Mihaylov. Wszyscy poza Ponzim mieli okazję w tym roku jeździć po norweskich szosach, gdyż stali na starcie Tour des Fjords lub Tour of Norway.

Szczegóły dotyczące wyścigu znajdują się na stronie imprezy. Będzie ona transmitowana „na żywo” codziennie na Eurosport 1 lub Eurosport 2.

Skład CCC Sprandi Polkowice na Arctic Race of Norway (2.HC, 10-13 sierpnia): Jonas Koch, Simone Ponzi, Jakub Kaczmarek, Leszek Pluciński, Michał Paluta, Nikolay Mihaylov

Program Arctic Race of Norway:

10 sierpnia, Etap 1 – Engenes (Andørja) – Narvik (156,5km)

11 sierpnia, Etap 2 – Sjøvegan – Bardufoss (184,5km)

12 sierpnia, Etap 3 – Lyngseidet – Finnvikdalen (Tromsø)(185,5km)

13 sierpnia, Etap 4 – Tromsø – Tromsø (160,5km)