Aktualności

CCC Sprandi Polkowice na Dookoła Mazowsza

60. Wyścig dookoła Mazowsza (25-29.07, 2.2) wystartuje 25 lipca w Warszawie, a na starcie stanie 6-osobowa drużyna CCC Sprandi Polkowice.

Mazowsze nie słynie z podjazdów. Trasy poszczególnych etapów sprzyjać będą zatem szybkim kolarzom, tym którzy radzą sobie na tzw. rantach, przy wietrze, a także zawodnikom lubiącym aktywną jazdę na końcowych kilometrach.

„Pomarańczowi” wystartują w tej 5-dniowej imprezie co prawda bez typowego sprintera, ale z kilkoma specjalistami od jazdy na płaskim terenie oraz w jeździe indywidualnej. Wśród nich jest m.in. wicemistrz Polski Marcin Białobłocki, ubiegłoroczny mistrz kraju U23 w czasówce, Patryk Stosz, czy też Nikolay Mihaylov. W „6” znaleźli się również Jakub Kaczmarek, Kamil Małecki i Marcin Mrożek.

Wyścig dookoła Mazowsza rozpocznie się od krótkiego, 2,5-kilometrowego prologu, na warszawskim Służewcu, przy torze wyścigów konnych. Kolejne cztery etapy rozgrywane będą na pętlach – najpierw wokół Teresina, potem Grodziska Mazowieckiego, miejscowości Odrzywół oraz Kozienic.

Wyścig dookoła Mazowsza:

25 lipca, prolog, Warszawa Służewiec, 2,5km

26 lipca, 1.etap, Teresin – Teresin, 168km

27 lipca, 2.etap, Grodzisk Mazowiecki – Grodzisk Mazowiecki, 170km

28 lipca, 3.etap, Odrzywół – Odrzywół, 168km

29 lipca, 4.etap, Kozienice – Kozienice, 165km

Skład CCC Sprandi Polkowice na Wyścig dookoła Mazowsza: Jakub Kaczmarek, Marcin Białobłocki, Nikolay Mihaylov, Patryk Stosz, Marcin Mrożek, Kamil Małecki