Aktualności

CCC Sprandi Polkowice na Driedaagse De Panne-Koksijde

CCC Sprandi Polkowice przystąpi do kolejnej belgijskiej jednodniówki, Driedaagse De Panne-Koksijde (1.HC, 21 marca).

„Pomarańczowi” wysyłają tam tylko 5-osobowy skład, gdyż równolegle startować będą w trzech imprezach – aktualnie trwa Le Tour de Langkawi, a 22 marca rozpocznie się inna etapówka, Coppi e Bartali.

Drużynę poprowadzi Frantisek Sisr, triumfator Ronde van Drenthe sprzed kilku dni, a także szybki Paweł Franczak. Paweł Bernas, Kamil Małecki i Leszek Pluciński będą próbować ataków i walczyć o pozycję w peletonie, by w końcówce mieć kilku reprezentantów w czołówce.

Tegoroczna edycja Driedaagse De Panne-Koksijde jest wyjątkowa, ponieważ po raz pierwszy odbędzie się w formule jednodniowej. Zwykle wyścig ten liczył 4 etapy.

Na kolarzy czekają 202, typowo belgijskie, kilometry, z brukami i stromymi, choć krótkimi podjazdami. Najwięcej trudności znajduje się w połowie zmagań, gdy zawodnicy wspinać się będą na serię pagórków – Monteberg, Kemmelberg, Rodeberg, Vidaigneberg, Sulferberg. Ostatnie 50 kilometrów rozegrane zostaną na 25-kilometrowej rundzie, a finisz w De Panne wznosić się będzie lekko do góry.

Wyścig będzie transmitowany w Eurosport 2 od 14:30.

Skład CCC Sprandi Polkowicen na Driedaagse De Panne-Koksijde (March 21th, 1.HC): Paweł Franczak, Frantisek Sisr, Paweł Bernas, Kamil Małecki, Leszek Pluciński