Aktualności

CCC Sprandi Polkowice na francuskie jednodniówki

8 kolarzy CCC Sprandi Polkowice wystartuje w najbliższy weekend w dwóch jednodniowych wyścigach we Francji – Classic Sud Ardèche – Souvenir Francis Delpech i Royal Bernard Drome Classic.

Oba wyścigi mają mocno pofałdowany charakter. Pierwszy z nich rozegrany zostanie w sporej części na prawie 60-kilometrowej rundzie, z podjazdem pod Col de la Justice. Będzie ona pokonywana trzykrotnie. Na ostatnich 50 kilometrach czekać będą na kolarzy dwa wzniesienia, a ze szczytu ostatniego do mety będzie tylko 6 kilometrów.

Murcia

Podjazdy w Royal Bernard Drome Classic nie będą tak długie, ale częstotliwość ich występowania na 206-kilometrowej trasie powinna podzielić grupę. Sporo wspinania zaplanowano na finałowe 45 kilometrów, na których zawodnicy 5-krotnie meldować się będą na szczycie mniejszych lub większych wzniesień. 1,5 kilometra przed kreską znajduje się krótka „hopka”, na której wyścig może się rozstrzygnąć.

valencia

Do Francji udadzą się ci sami zawodnicy, którzy zainaugurowali sezon w wyścigu Tour of Oman. Drużynę poprowadzi Simone Ponzi, który był najwyżej sklasyfikowanym kolarzem „pomarańczowych” na Bliskim Wschodzie i kilkakrotnie finiszował z najlepszymi. Będzie on wspierany przez Frantiska Sisra, który ostatniego dnia zmagań w Omanie uplasował się w czołowej „15”, a także przez Patryka Stosza, Adriana Kurka, Nikolaya Mihaylova, Jakuba Kaczmarka, Branislau’a Samoilau’a i Michała Palutę.

Dla „pomarańczowych” będzie to pierwszy występ w historii istnienia tych dwóch jednodniówek. W zmaganiach uczestniczyć będą dwie ekipy UCI World Tour (Ag2R, FDJ) oraz 12 drużyn ProContinental.

Skład CCC Sprandi Polkowice na Classic Sud Ardèche – Souvenir Francis Delpech (25.02, 1.1, 200km) i Royal Bernard Drome Classic (26.02, 1.1, 206km): Simone Ponzi, Frantisek Sisr, Patryk Stosz, Adrian Kurek, Nikolay Mihaylov, Jakub Kaczmarek, Branislau Samoilau, Michał Paluta