Aktualności

CCC Sprandi Polkowice na Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski

W najbliższą niedzielę, Mateusz Taciak oraz cała ekipa CCC Sprandi Polkowice będzie bronić tytułu Górskiego Szosowego Mistrza Polski.

Tegoroczny czempionat zostanie rozegrany w Walimiu, gdzie na kolarzy czeka 122-kilometrowa, pagórkowata trasa. Prowadzi ona po 15-kilometrowej rundzie (z przewyższeniem 560m), która łącznie będzie pokonywana 7-krotnie. Start honorowy będzie miał miejsce na terenie Sztolni Walimskich Riese, a zmagania zakończą się w miejscowości Rzeczka.

Pomarańczowi, którzy triumfowali w Górskich Szosowych Mistrzostwach Polski w poprzednich dwóch sezonach, staną na starcie zarówno z obrońcą tytułu, Mateuszem Taciakiem, jak i zwycięzcą edycji z 2016 roku, Łukaszem Owsianem.

Do walki przystąpią też czołowi górale zespołu, Paweł Cieślik i Leszek Pluciński, a także Kamil Małecki i Patryk Stosz. Ta ostatnia dwójka znana jest co prawda głównie z szybkiego finiszu, ale w niedawno zakończonym Tour de Hongrie udowodnili, że potrafią się też bardzo dobrze wspinać. Małecki zajął w generalce drugie miejsce, a Stosz wrócił do domu z koszulką górala.

Skład CCC Sprandi Polkowice na Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski (26 sierpnia): Mateusz Taciak, Łukasz Owsian, Paweł Cieślik, Leszek Pluciński, Kamil Małecki, Patryk Stosz