Aktualności

CCC Sprandi Polkowice na GP de Denain – Porte du Hainaut

8-osobowa ekipa CCC Sprandi Polkowice wystartuje w wyścigu zaliczanym do Pucharu Francji, GP de Denain – Porte du Hainaut (14.04).

Tegoroczna edycja po raz pierwszy w historii otrzymała kategorię 1.HC. W związku z tym, na starcie można spodziewać się mocnej obsady. Do rywalizacji staną czołowe francuskie ekipy, a wśród nich trzy grupy UCI World Tour.

Impreza rozgrywana jest na północy Francji, tuż przy granicy z Belgią. Liczy 200 kilometrów i uwzględnia trzy duże pętle. Wyścig ma stosunkowo płaski profil oraz długą prostą faworyzującą sprinterów. W poprzednich 7 latach wyścig zawsze kończył się masowym finiszem, więc uciekinierzy będą mieli przed sobą bardzo ciężkie zadanie.

Z uwagi na sprinterskie tereny, w składzie znaleźli się szybcy Eryk Latoń i Grzegorz Stępniak. Pierwszy z nich ma w tym sezonie na koncie dwa miejsca w pierwszej „10” – był 9. w Clasica de Almeria oraz 4. w „Ślężańskim Mnichu” w Sobótce. Stępniak natomiast uplasował się na jednym z etapów Dubai Tour na 8.pozycji.

Pozostali „pomarańczowi” – Mateusz Taciak, Adrian Honkisz, Marcin Mrożek, Bartłomiej Matysiak, Tomasz Kiendyś i Kamil Małecki – będą wspierać swoich sprinterów na końcowych metrach, a wcześniej próbować załapać się do ucieczki dnia.

Sklad CCC Sprandi Polkowice na GP de Denain – Porte du Hainaut (14.04, 1.HC): Grzegorz Stępniak, Eryk Latoń, Mateusz Taciak, Adrian Honkisz, Marcin Mrożek, Bartłomiej Matysiak, Tomasz Kiendyś, Kamil Małecki