Aktualności

CCC Sprandi Polkowice na GP Doliny Baryczy

Przed rokiem pomarańczowi zgarnęli dublet wygrywając zarówno Grand Prix Doliny Baryczy, jak i rozgrywaną dzień później Koronę Kocich Gór. W tym roku pierwsza z tych imprez została wzbogacony o dodatkowy dzień ścigania, a druga się nie odbędzie.

W sobotnim wyścigu do pokonania będą 162 kilometry, na które złoży się 9 rund po 18km, wokół miejscowości Żmigród. Pętla jest pofałdowana, a finiszowe metry prowadzą lekko pod górę.

Podobny układ będzie miał niedzielny wyścig, choć kolarze startować i finiszować będą w Miliczu, a czekać na nich będzie 10 okrążeń po 16km, czyli łącznie 160km. Na pętli znajdują się dwa ok. kilometrowe wzniesienia, na których kolarze CCC Sprandi Polkowice będą starali się rozerwać stawkę.

Polkowicka ekipa przystąpi do sobotniej rywalizacji w siedmioosobowym składzie, z szybkim Pawłem Franczakiem, potrafiącym finiszować z mniejszej grupy Pawłem Bernasem, Patrykiem Stoszem i Kamilem Małeckim, a także mocnymi na podjazdach Łukaszem Owsianem (zwycięzcą Korony Kocich Gór z 2017) i Pawłem Cieślikiem. Skład wzmocni też silny czasowiec, Kamil Gradek. W Miliczu zastąpi go Mateusz Taciak, by każdy mógł rozkręcić „nogę” przed mistrzostwami Polski, które odbędą się tydzień później.

Skład CCC Sprandi Polkowice na Grand Prix Doliny Baryczy – Memoriał Grundmana i Wizowskiego – Żmigród (16 Czerwca, 1.2): Paweł Franczak, Paweł Bernas, Patryk Stosz, Łukasz Owsian, Kamil Małecki, Paweł Cieślik, Kamil Gradek.

Skład CCC Sprandi Polkowice na Grand Prix Doliny Baryczy – Memoriał Grundmana i Wizowskiego – Milicz (17 Czerwca, 1.2): Paweł Franczak, Paweł Bernas, Patryk Stosz, Łukasz Owsian, Kamil Małecki, Paweł Cieślik, Mateusz Taciak.