Aktualności

CCC Sprandi Polkowice na Grand Prix de Denain – Porte du Hainaut

Po wyścigach w Holandii i Belgii, czas na Francję. Grupa CCC Sprandi Polkowice wystartuje w jednodniowej imprezie o kategorii 1.HC, Grand Prix de Denain – Porte du Hainaut (18 marca).

„Pomarańczowi” przystąpią do zmagań po udanych startach w Ronde van Drenthe, Danilith Nokere Koerse i Handzame Classic, w których odnieśli jedno zwycięstwo i ani razu nie wypadli z pierwszej „10”. We Francji pojadą w mocnym i szybkim składzie. Czołowy sprinter zespołu, Paweł Franczak spróbuje poprawić swoją 7.lokatę sprzed 2 lat. Mocnym finiszem dysponują też Jonas Koch oraz Frantisek Sisr, więc w zależności od przebiegu wydarzeń, grupa CCC Sprandi Polkowice będzie mogła rozegrać wyścig na różne warianty.

Pozostali zawodnicy, którzy znaleźli się w składzie, Paweł Bernas, Jan Tratnik, Kamil Gradek, czy Michał Paluta to bardzo silni kolarze, którzy zarówno potrafią atakować w trudnych momentach wyścigu, jak i pomóc głównemu sprinterowi w walce na finiszu.

Grand Prix de Denain – Porte du Hainaut liczy 197,9km. Ma stosunkowo płaski profil, choć sporo zamieszania wprowadzają kręte i wąskie drogi, a także 12 odcinków brukowych. Trasa składa się z jednego dużego, jednego średniego i dwóch małych okrążeń, poprowadzonych po szosach północnej Francji, przy granicy z Belgią. Wyścig ten w ostatnich latach był domeną sprinterów i tym razem powinno być podobnie.

Wyścig będzie transmitowany w aplikacji Eurosport Player od godz. 15:30

Skład CCC Sprandi Polkowicen na Grand Prix de Denain – Porte du Hainaut (18 marca, 1.HC): Paweł Franczak, Frantisek Sisr, Jan Tratnik, Jonas Koch, Paweł Bernas, Kamil Gradek, Michał Paluta