Aktualności

CCC Sprandi Polkowice na „Hubala”

Dwóch kolarzy, którzy ukończyli tegoroczne Giro d’Italia, wystartuje w rozpoczynającym się 31 maja, wyścigu Szlakiem Walk Majora Hubala (2.1).

Impreza upamiętniająca majora Henryka „Hubala” Dobrzańskiego, posiada kategorię 2.1. Jest to jedyna etapówka tej klasy w kraju i jedynie Tour de Pologne może pochwalić się wyższą. Zmagania rozpoczną się w Kielcach, od 39-kilometrowego kryterium ulicznego (20 rund po 1,9km). Wyniki tej rywalizacji nie będą zaliczane do klasyfikacji generalnej, ale pozwolą wyłonić pierwszych właścicieli koszulek liderów.

Następnego dnia walka rozgrywać się będzie już na całego, gdyż kolarze od razu na otwarcie zmierzą się „królewskim” etapem. Na 187 kilometrach znajdzie się 6 premii górskich (pięć 2. i jedna 1.kategorii, na mecie). Ta ostatnia, najważniejsza zlokalizowana będzie na Świętym Krzyżu (ok. 6km długości, przy średnim nachyleniu 4%).

Nie mniejsze znaczenie będzie miał drugi dzień wyścigu, podczas którego rozegrane zostaną dwa etapy. Poranna jazda indywidualna o długości 14,6km na pewno wprowadzi zmiany w klasyfikacji generalnej, a popołudniowy odcinek ze startem i matą w Tomaszowie Mazowieckim, też może wywołać sporo zamieszania z uwagi na stosunkowo krótki dystans i zmęczone nogi po porannej czasówce. Do tego zaplanowano cztery premie górskie 2.kategorii, w pierwszej połowie zmagań.

Na przedostatnim etapie można się spodziewać przyjazdu całej grupy, a na zakończenie wyścigu kolarze wyruszą na trudną, pofałdowaną trasę (4 premie górskie 2.kategorii), zakończoną metą na krótkim podjeździe. Walka o triumf w generalce trwać będzie zatem do samego końca.

„Pomarańczowi” przystąpią do rywalizacji w bardzo wyrównanym i wszechstronnym składzie. Znalazło się w nim dwóch zawodników, którzy w niedzielę ukończyli Giro d’Italia – Maciej Paterski i Łukasz Owsian. Na linii startu stanie też Jonas Koch, który wysoko finiszował w Tour des Fjords oraz Michał Paluta, Marcin Mrożek, Patryk Stosz, Piotr Brożyna i Kamil Małecki.

Wyścig Szlakiem Walk Majora Hunala:

31 Maja, Prolog – Kielce (kryterium)

1 Czerwca, Etap 1 – Skarżysko Kamienna – Św. Krzyż (187.1km)

w1-1024x549

2 Czerwca, Etap 2 – Rawa Mazowiecka (14.6km, ITT)

w2-1024x460

2 Czerwca, Etap 3 – Rawa Mazowiecka – Rawa Mazowiecka  (105.2km)

w3-1024x620

3 Czerwca, Etap 4 – Poświętne – Opoczno (174 km)

w4-1024x542

4 Czerwca, Etap 5 – Radoszyce – Końskie (188km)

w5-1024x580

 

Skład CCC Sprandi Polkowice na Wyścig Szlakiem Walk Majora Hubala (May 31st – June 4th, 2.1): Maciej Paterski, Łukasz Owsian, Jonas Koch, Piotr Brożyna, Michał Paluta, Patryk Stosz, Marcin Mrożek, Kamil Małecki.