Aktualności

CCC Sprandi Polkowice na „klasyki” wyszehradzkie

Dwa różna składy wezmą udział w dwóch wyścigach wyszehradzkich – Visegrad 4 Bicycle Race – GP Poland (14.05, 1.2) i Visegrad 4 Bicycle Race – GP Czech Republic (15.05, 1.2).

Impreza rozgrywana w Polsce ma bardzo ciężki, górzysty profil. Do pokonania jest 125 kilometrów, na których znajdują się tak wymagające wzniesienia, jak 20-procentowy podjazd w Podgórzynie. Zmagania rozpoczną się i zakończą w Cieplicach, koło Jeleniej Góry.

W składzie na tę jednodniówkę znaleźli się Adrian Honkisz i Łukasz Owsian, którzy prezentowali dobrą formę w CCC Tour Grody Piastowskie. Wspierać ich będą solidni górale, tacy jak drugi przed rokiem, Leszek Pluciński, Marcin Mrożek, czy też Piotr Brożyna i Patryk Stosz, którzy znakomicie spisali się w Karpackim Wyścigu Kurierów.

Trasa w Czechach uwzględnia natomiast osiem, 21-kilometrowych, pagórkowatych rund wokół miejscowości Nachod (łącznie 168km), która znajduje się tuż przy granicy z Polską. W tym wyścigu wiele scenariuszy jest możliwych, stąd obecność w 6-osobowym zarówno szybkich kolarzy, jak i zawodników dobrze czujących się w cięższym terenie.

W przypadku sprintu z większej grupy, finiszować będą Bartłomiej Matysiaka i Eryk Latoń. Jeśli na metę dojedzie mniejsza grupka, to z niej o zwycięstwo walczyć powinni Adrian Kurek oraz Michał Paluta – drugi kolarz Karpackiego Wyścigu Kurierów i zwycięzca jednego z etapów. Na swoim terenie z pewnością będą chcieli się pokazać Jan Hirt oraz Josef Cerny, zwycięzca tego wyścigu w 2014 roku.

Skład CCC Sprandi Polkowice na Visegrad 4 Bicycle Race – GP Poland (14.05, 1.2): Adrian Honkisz, Łukasz Owsian, Leszek Pluciński, Marcin Mrożek, Piotr Brożyna, Patryk Stosz

Skład CCC Sprandi Polkowice na Visegrad 4 Bicycle Race – GP Czech Republic (15.05, 1.2): Jan Hirt, Josef Cerny, Bartłomiej Matysiak, Eryk Latoń, Michał Paluta, Adrian Kurek.