Aktualności

CCC Sprandi Polkowice na kolejne hiszpańskie wyścigi

Większość składu, która zainaugurowała sezon w Volta a la Comunitat Valenciana, rywalizować będzie w najbliższy weekend w dwóch hiszpańskich wyścigach jednodniowych – Vuelta Ciclista a la Region de Murcia (10.02, 1.1) i Clasica de Almeria (11.02, 1.HC).

Jedynym z „siódemki”, który nie pojedzie w tych imprezach jest 10.kolarz wyścigu dookoła Walencji, Amaro Antunes. Portugalczyk będzie w tym czasie trenować w górach i wróci do rywalizacji podczas Vuelta a Andalucia Ruta del Sol.

Ekipa CCC Sprandi Polkowice będzie zatem reprezentowana w Murcji i Almeri przez Jana Tratnika, Michala Schlegela, Marko Kumpa, Jonasa Kocha, Kamila Gradka i Łukasza Owsiana.

Licząca 208 kilometrów Vuelta Ciclista a la Region de Murcia rozgrywana jest w ciężkim, górzystym terenie, choć najtrudniejsze podjazdy znajdują się daleko od mety (Alto de Cieza – kat. 3, 68km trasy; Alto de Zarzadilla – kat. 2, 119.km; Alto Collado Bermejo – kat. 1, 146.km). Ostatnie 30 kilometrów prowadzi głównie w dół lub po płaskim i powinna na nie wjechać mocno przerzedzona grupa.

Clasica de Almeria ma bardziej spłaszczony profil i wszystkie terenowe trudności (premie 4., 3. i 2.kategorii) znajdują się w pierwszej połowie, 185-kilometrowych zmagań. Finisz z dużej grupy jest najbardziej prawdopodobną opcją.

Skład CCC Sprandi Polkowice na Vuelta Ciclista a la Region de Murcia (10.02, 1.1) i Clasica de Almeria (11.02, 1.HC): Jan Tratnik, Michal Schlegel, Marko Kump, Jonas Koch, Kamil Gradek i Łukasz Owsian.