Aktualności

CCC Sprandi Polkowice na kolejne włoskie jednodniówki

“Pomarańczowi” wracają do Włoch, by wziąć udział w kolejnych dwóch tamtejszych jednodniówkach – Memoriale Marco Pantaniego (1.1, 22 września) i Trofeo Matteotti (1.1, 23 września).

Sezon 2018 powoli zmierza ku końcowi i kolarze CCC Sprandi Polkowice będą chcieli go podsumować w dobrym, włoskim stylu. Najbliższy weekend rozpoczną od startu w Memoriale Marco Pantaniego, który upamiętnia jednego z najlepszych górali w historii kolarstwa. Blisko 200-kilometrowa trasa nie jest jednak wyjątkowo górska. Prowadzi ona przez region Emilia-Romagna, a w programie jest jedno kategoryzowane wzniesienie – Montevecchio. Jest ono wyjątkowe, gdyż była to ulubiona góra do treningów śp. Pantaniego. Peleton będzie trzykrotnie wspinać się na jej szczyt, w okolicach którego znajduje się pomnik „Pirata”. Ostatnie 40 kilometrów prowadzi już po płaskim, więc ci którzy odpadną w ciężkim terenie, będą jeszcze mieli okazję wrócić do gry. Finisz znajduje się w Cesenatico, rodzinnej miejscowości Pantaniego, w której Włoch został pochowany.

Dzień później odbędzie się Trofeo Matteotti. Składa się on z trzynastu 15-kilometrowych pętli (łącznie 195km) wokół miasta Pescara. Profil nie powinien wzbudzać zbyt dużych obaw wśród tych, którzy nie należą do najlepszych wspinaczy i najprawdopodobniej zmagania zakończą się masowym sprintem.

Grupa CCC Sprandi Polkowice wysyła do Włoch wszechstronny skład, z dwoma góralami – Pawłem Cieślikiem i Amaro Antunesem, a także szybkim Frantiskiem Sisrem. Ekipę uzupełnią młodzi zawodnicy – Michał Paluta, Patryk Stosz, Kamil Małecki i Piotr Brożyna – których zadaniem będzie angażowanie się w odjazdy, ochrona liderów oraz pomoc na finiszowych kilometrach w walce o pozycje.

Skład CCC Sprandi Polkowice na Memoriał Marco Pantani (1.1, 22 września) i Trofeo Matteotti (1.1, 23 września): Paweł Cieślik, Amaro Antunes, Frantisek Sisr, Michał Paluta, Kamil Małecki, Patryk Stosz, Piotr Brożyna