Aktualności

CCC Sprandi Polkowice na Memoriał Marco Pantaniego

Nieco zmieniony skład, wobec tego z Coppa Bernocchi – G.P. BPM i Coppa Agostoni – Giro delle Brianze, przystąpi do kolejnej włoskiej jednodniówki – Memoriału Marco Pantaniego (1.1).

Memoriał Marco Pantaniego ma 12-letnią historię i upamiętnia jednego z najlepszych górali w historii kolarstwa. Rozgrywany jest on na szosach wokół Cesenatico i w tegorocznej edycji, w tej miejscowości znajdzie się zarówno start, jak i meta zmagań. Łącznie do pokonania będzie 190 kilometrów, podczas których kolarze będą trzykrotnie wspinać się na Montevecchio (ok. 5-kilometrowy podjazd ze szczytem na 57., 93. i 128. kilometrze). Ostatnie 40 kilometrów prowadzi głównie po płaskim.

Drużyna CCC Sprandi Polkowice pojedzie w tym wyścigu w 8-osobowym składzie, z liderem Davide Rebellinem. Włoch stał już na podium w tej imprezie, zajmując 2. lokatę w 2011 roku. Na starcie pojawi się również drugi z Włochów reprezentujących pomarańczowe barwy – Simone Ponzi.

Na podjazdach mocną pracę będą chcieli wykonać dobrzy górale, tacy jak Victor de la Parte oraz Jan Hirt, a Jarosław Marycz, Leszek Pluciński, Mateusz Taciak i Jakub Kaczmarek będą starali się jechać aktywnie i spróbują się załapać do ucieczki dnia. Ostatnia trójka wskoczyła do składu w miejsce Macieja Paterskiego, Łukasza Owsiana i Felixa Grossschartnera, którzy po starcie w Coppa Bernocchi – G.P. BPM i Coppa Agostoni – Giro delle Brianze udali się do Francji, by reprezentować Polskę i Austrię w mistrzostwach Europy.

Skład CCC Sprandi Polkowice na Memoriał Marco Pantaniego (1.1, 17 września): Davide Rebellin, Simone Ponzi, Victor de la Parte, Jan Hirt, Jarosław Marycz, Leszek Pluciński, Mateusz Taciak, Jakub Kaczmarek