Aktualności

CCC Sprandi Polkowice na Memoriał Pantaniego i GP Prato

CCC Sprandi Polkowice kontynuuje swoją włoską kampanię startami w kolejnych dwóch wyścigach jednodniowych, Memoriale Marco Pantaniego i GP Industria & Commercio di Prato.

Wyścig upamiętniający jednego z najlepszych górali w historii kolarstwa, rozegrany zostanie w okolicach jego rodzinnego miasta, Ceseny. Meta zmagań usytuowana będzie w Cesenatico, nad morzem Adriatyckim, w regionie Emilia-Romania, a start w Riccione. Po drodze kolarze zmierzą się z podjazdem pod Montevecchio, o maksymalnym nachyleniu 15%, który będzie pokonywany trzykrotnie. Finałowe 40 kilometrów prowadzi jednak po płaskim, więc bardzo możliwy jest sprint z większej grupy. Tak było w ostatnich kilku edycjach.

W 2011 roku, na nieco trudniejszej trasie, Davie Rebellin zajął drugie miejsce. W poprzednim sezonie Grega Bole również był drugi, a Maciej Paterski 8. Z tej trójki, w tegorocznej edycji wystartują dwaj pierwsi. Obaj udowodnili w ostatnich wyścigach, że stać ich na bardzo dobry wyniki – Rebellin triumfował w Coppa Agostoni, a Grega Bole był 4. w GP Ouest-France, pod koniec sierpnia. Pierwszy z nich będzie szukał swoich szans w atakach, a drugi w sprincie z grupy.

Włoch ma na koncie także dwa triumfy w rozgrywanym dzień później, GP Industria & Commercio di Prato (2001,2003). Będzie miał okazję poprawić swój dorobek w tym roku, gdyż profil jest mocno pofałdowany. Trasa podzielona jest na dwie części – w pierwszej, kolarze 6-krotnie będą się wspinać w Carmignano, a w drugiej również 6-krotnie zmierzą się z krótkim, ale stromym wzniesieniem Montemurlo – Via della Rocca. Ze szczytu do mety w Prato pozostanie 16 kilometrów, więc peleton będzie musiał się mocno wysilić, by doścignąć atakujących pod górę kolarzy.

Skład CCC Sprandi Polkowice na Memoriał Marco Pantaniego (19.09, 1.1) i GP Industria & Commercio di Prato (20.09, 1.1): Davide Rebellin, Stefan Schumacher, Łukasz Owsian, Adrian Honkisz, Leszek Pluciński, Grega Bole, Nikolay Mihaylov, Jan Hirt.