Aktualności

CCC Sprandi Polkowice na mistrzostwa Polski 2015

Grupa CCC Sprandi Polkowice zakończyła ubiegłoroczne mistrzostwa Polski z dwoma medalami. W tym roku również stanie na starcie ze sporymi ambicjami. Krajowy czempionat rozpocznie się 24 czerwca od jazdy indywidualnej, a zakończy 28 czerwca wyścigiem w Sobótce.

W zeszłym sezonie mistrzostwa były dla nas bardzo udane. Bartłomiej Matysiak został mistrzem kraju, a Mateusz Taciak zdobył brąz w jeździe indywidualnej. W tym roku także będziemy walczyć o medale, zarówno w elicie jak i młodzieżowcach, gdzie również Piotr Brożyna będzie bronić tytułu – mówi Piotr Wadecki, dyrektor sportowy CCC Sprandi Polkowice. – Wyścig o mistrzostwo Polski, ze startu wspólnego rządzi się własnymi prawami i zawsze trudno przewidzieć jego przebieg. Dysponujemy jednak silną drużyną i naszym zadaniem będzie kontrolowanie wydarzeń na trasie.

W jeździe indywidualnej zabraknie mistrza i wicemistrza z ostatnich trzech lat, czyli Michała Kwiatkowskiego i Maciej Bodnara. Walka o złoto będzie zatem otwarta, a nasi zawodnicy pokazali w tym sezonie kilka razy, że są mocni w tej konkurencji.

Mistrzostwa rozpoczną się w środę (24 czerwca) od walki z czasem, w miejscowości Strzelin. Orlicy rywalizować będą na dystansie 30 (dwie rundy po 15km), a elita 44 kilometrów (dwie rundy po 22 km). W zmaganiach będą uczestniczyć Mateusz Taciak (zwycięzca tegorocznej czasówki w Bałtyk-Karkonosze) i Adrian Kurek (członek zwycięskiej ekipy w jeździe drużynowej w Coppi e Bartali) w elicie oraz Michał Paluta (mistrz Polski juniorów w tej specjalności z 2013 roku), Jakub Kaczmarek (6. w czasówce podczas Bałtyk-Karkonosze), Patryk Stosz, Eryk Latoń i Piotr Brożyna w kategorii U23.

W sobotę, 27 czerwca odbędzie się wyścig ze startu wspólnego orlików i do rywalizacji przystąpią wszyscy „pomarańczowi” z tej kategorii wiekowej. W wyścigu elity mężczyzn, który zaplanowano na ostatni dzień mistrzostw, niedzielę 28 czerwca, wystartują wszyscy polscy kolarze powyżej 23. roku życia, reprezentujący pomarańczowe barwy, łącznie z Jarosławem Maryczem. W Sobótce wróci on do ścigania po urazie twarzy, odniesionym podczas Giro d’Italia.

Zawodnicy będą się ścigać na 18-kilometrowej pagórkowatej rundzie. Młodzieżowcy pokonają ją 10 razy (180 kilometrów), a elita 13 (234 kilometry).