Aktualności

CCC Sprandi Polkowice na MŚ w jeździe drużynowej

Grupa CCC Sprandi Polkowice jest gotowa, by zmierzyć się z jednym z głównych celów na drugą część sezonu – mistrzostwami świata w jeździe drużynowej na czas. Odbędą się one 23 września w Innsbrucku.  

Tegoroczne mistrzostwa są ostatnią okazją dla ekip zawodowych, by walczyć o medale w tej konkurencji. Od 2019 impreza ta będzie rozgrywana w innej formule i do rywalizacji przystąpią tylko reprezentacje narodowe. „Pomarańczowi” będą zatem chcieli zaprezentować swoją siłę oraz umiejętność pracy w zespole jeszcze ten jeden raz i spróbują poprawić wynik wywalczony przed rokiem, gdy zajęli 8.lokatę.

Będzie to nie lada wyzwanie, gdyż na zawodników czeka jedna z najtrudniejszych tras, porównując z poprzednimi edycjami. Liczy ona aż 62,8km co jest najdłuższym dystansem odkąd przywrócono jazdę drużynową do programu światowego czempionatu. Nie tylko długość wyścigu robi wrażenie, ale też 4-kilometrowe wzniesienie, o max. nachyleniu 13%, które znajduje się w drugiej części zmagań. Ze szczytu będzie już tylko w dół i po płaskim, ale po blisko godzinie w siodle nogi będą już mocno zmęczone i nie będzie można sobie pozwolić na chwilę odpoczynku.

Ekipa CCC Sprandi Polkowice nominowała na ten wyścig najmocniejszą możliwą szóstkę. Nie mogło w niej zabraknąć Jana Tratnika, jednego z najlepszych specjalistów na świece w walce z czasem. Razem z nim do walki ruszą Mateusz Taciak, 6-krotny brązowy medalista mistrzostw Polski w czasówce, mający przeszłość torową Adrian Kurek, potrafiący nadawać bardzo mocne i równe tempo Kamil Gradek (4 razy w top 20 na etapach jazdy na czas, w tym dwie 3.lokaty w 2018 roku), dwukrotny  srebrny medalista mistrzostw Polski U23 w jeździe indywidualnej, Szymon Sajnok oraz zawsze solidny Łukasz Owsian.

Wszyscy oni szlifowali formę w niedawno zakończonej etapówce Tour of Slovakia, gdzie zwyciężyli w klasyfikacji drużynowej. Bezpośrednio ze Słowacji udali się oni do Austrii, by bliżej zapoznać się z trasą mistrzostw.

Cały wyścig będzie transmitowany w Eurosport.

Skład CCC Sprandi Polkowice na Mistrzostwa Świata w Jeździe Drużynowej na Czas (23 września): Jan Tratnik, Łukasz Owsian, Kamil Gradek, Adrian Kurek, Mateusz Taciak, Szymon Sajnok