Aktualności

CCC Sprandi Polkowice na najbliższe polskie jednodniówki UCI

Podczas, gdy część ekipy ścigać się będzie w Czech Cycling Tour, inny skład rywalizować będzie w dwóch polskich wyścigach jednodniowych – Memoriale Henryka Łasaka (13 sierpnia) oraz Pucharze uzdrowisk Karpackich (14 sierpnia).

Memoriał Henryka Łasaka prowadzi po szosach wokół Suchej Beskidzkiej. Do pokonania będzie pięć okrążeń, z jednym cięższym wzniesieniem oraz dwie małe rundy w końcówce, z krótkim podjazdem . Da to łączny dystans 167 kilometrów. Profil powinien faworyzować kolarzy dobrze czujących się w górach, jednak również ci szybcy zawodnicy nie są bez szans. Przed rokiem o zwycięstwie zadecydował sprint z 40-osobowej grupy. Dwa lata temu, po solowej akcji wygrał natomiast Maciej Paterski.

Puchar Uzdrowisk Karpackich również rozgrywany jest w pofałdowanym terenie i również trudno przewidzieć, jak zakończy się rywalizacja na 150-kilometrowej trasie z Jedlicza do Rymanowa Zdrój. Sprawę sprinterom utrudni „hopka”, która będzie pokonywana 4-krotnie pod koniec i na jej szczycie znajdzie się też meta. Ekspertem od tego wyścigu jest Adrian Honkisz, który triumfował w nim dwukrotnie, w 2013 i rok temu.

28-letni kolarz jest w składzie również na tegoroczną edycję, zatem będzie miał szansę „ustrzelić hat-tricka”. Poza nim na starcie w Suchej Beskidzkiej staną także Paterski, Łukasz Owsian, Jarosław Marycz, Adrian Kurek, Marcin Mrożek, Mateusz Taciak i Leszek Pluciński.

Dzień wcześniej do rywalizacji przystąpi praktycznie ten sam skład, jednak zamiast Honkisza pojedzie Bartłomiej Matysiak.

Skład CCC Sprandi Polkowice na Memoriał Henryka Łasaka (13.08, 1.2): Maciej Paterski, Łukasz Owsian, Jarosław Marycz, Adrian Kurek, Marcin Mrożek, Mateusz Taciak, Leszek Pluciński, Bartłomiej Matysiak

Skład CCC Sprandi Polkowice na Puchar Uzdrowisk Karpackich (14.08, 1.2): Adrian Honkisz, Maciej Paterski, Łukasz Owsian, Jarosław Marycz, Adrian Kurek, Marcin Mrożek, Mateusz Taciak, Leszek Pluciński