Aktualności

CCC Sprandi Polkowice na Podlasie Tour i Dookoła Mazowsza

Po dwutygodniowej przerwie w startach, grupa CCC Sprandi Polkowice wraca do rywalizacji. „Pomarańczowi” będą walczyć w zbliżających się dwóch polskich imprezach etapowych UCI 2.2 – Podlasie Tour i w Wyścigu dookoła Mazowsza.

Podlasie Tour składa się z krótkiego, 4-kilometrowego prologu oraz dwóch etapów, w których bardzo prawdopodobny jest finisz z większej grupy. Z tego powodu w rywalizacji uczestniczyć będą szybcy kolarze, tacy jak Christian Delle Stelle i Grzegorz Stępniak oraz silni zawodnicy, dobrzy na czas – Adrian Kurek, Stefan Schumacher, Tomasz Kiendyś i Jarosław Marycz, wracający do rytmu wyścigowego po kontuzji – mówi Piotr Wadecki, dyrektor sportowy ekipy CCC Sprandi Polkowice.

Lekko zmodyfikowany skład wystartuje w rozpoczynającym się kilka dni później Wyścigu dookoła Mazowsza. Kurka i Schumachera zastąpią młodzi Eryk Latoń i Patryk Stosz. Impreza ta ma podobny układ co Podlasie Tour – zaczyna się krótkim prologiem, a kolejne etapy mają stosunkowo płaski profil i główne role powinni odgrywać sprinterzy. W zeszłym roku wygraliśmy jazdę drużynową na czas otwierającą zmagania, a Jarosław Marycz triumfował w końcowym zestawieniu. Tym razem drużynówki nie ma w programie, więc będziemy musieli jechać aktywnie, uważnie przy mocnym bocznym wietrze, a w sprinterskich końcówkach musimy być skuteczni. O końcowej klasyfikacji w tym wyścigu zwykle decydują sekundy, więc konieczna jest walka nawet na premiach lotnych – dodaje.

Tegoroczna edycja wyścigu Podlasie Tour jest pierwszą w historii. Rozegrana zostanie w trzech miejscowościach – Czyżew, gdzie odbędzie się prolog, oraz w miejscowości Wysokie Mazowieckie i Zambrowie, gdzie usytuowany będzie start i meta odpowiednio 1. i 2. odcinka. Etapy ze startu wspólnego rozegrają się w znacznej części na wielokrotnie pokonywanej rundzie, na której znajdzie się premia górska.

58.Wyścig dookoła Mazowsza potrwa pięć dni. Zacznie się od prologu przy torze wyścigów konnych w Służewcu, a następnie poprowadzi przez Warszawę-Wesoła, Ciechanów, Nowy Dwór Mazowiecki, Zwoleń i Kozienice. Jest to specyficzna impreza, gdyż wymaga od kolarzy umiejętności jazdy na tzw. rantach, przy silnym bocznym wietrze.

Program Podlasie Tour (24-26 lipca, UCI 2.2)

Prolog (24 lipca) – jazda na czas – Czyżew, 4km

1.etap (25 lipca) – Wysokie Mazowieckie – Wysokie Mazowieckie, 188km

2.etap (26 lipca) – Zambrów – Zambrów, 148km

 

Program Wyścigu dookoła Mazowsza (28 lipca – 1 sierpnia, UCI 2.2)

prolog (28.07) – Warszawa Służewiec ITT 2,5 km

1. etap (29.07) – Warszawa-Wesoła – Ciechanów 148 km

2. etap (30.08) – Ciechanów – Nowy Dwór Mazowiecki 156 km

3. etap (31.08) – Zwoleń – Kozienice 150 km

4. etap (01.08) – Kozienice – Kozienice 160 km

 

Skład na Podlasie Tour (24-26.07): Christian Delle Stelle, Grzegorz Stępniak, Stefan Schumacher, Adrian Kurek, Jarosław Marycz, Tomasz Kiendyś

Skład na Wyścig dookoła Mazowsza (28.07-1.08): Jarosław Marycz, Eryk Latoń, Patryk Stosz, Adrian Kurek, Grzegorz Stępniak, Tomasz Kiendyś