Aktualności

CCC Sprandi Polkowice na Rund um den Finanzplatz

Przed grupą CCC Sprandi Polkowice pierwszy w tym roku start w imprezie o statusie UCI World Tour – Eschborn-Frankfurt – Rund um den Finanzplatz (1 maja).

Niemiecki wyścig rozegrany zostanie na 211-kilometrowej trasie, z Eschborn do Frankfurtu nad Menem. W programie jest kilka podjazdów, jednak w poprzednich edycjach, w których rywalizowano na bardzo podobnej trasie, nie wykluczyły one sprinterów z gry o zwycięstwo.

W połowie dystansu znajdują się wzniesienie, które będzie pokonywane dwukrotnie, w ramach dużego okrążenia. Również pod koniec zmagań peleton będzie ścigał się na rundach, choć znacznie krótszych, po ulicach Frankfurtu. Zaplanowano tam dwie takie pętle.

Grupa CCC Sprandi Polkowice wystawia na ten wyścig mocną „siódemkę”, ze sprinterem Marko Kumpem i szybkim Jonasem Kochem. Jako, że zwykle o wszystkim decyduje sprint z przerzedzonej grupy, wysoko stoją też akcje Jana Tratnika. Słoweniec prezentuje wiosną wysoką formę i jeśli tempo na końcowych kilometrach będzie mocne, a stawka się podzieli, powinien być w stanie nawiązać walkę o wysokie lokaty.

Za aktywną, agresywną jazdę w pierwszej części zmagań odpowiadać będą Michał Paluta i Patryk Stosz. Amaro Antunes i Łukasz Owsian będą próbować rozerwać stawkę na nielicznych podjazdach, tam gdzie będzie taka możliwość. Dla Portugalczyka będzie to też okazja, by rozkręcić „nogę” po niedawnych problemach zdrowotnych.

Wyścig będzie transmitowany „na żywo” w Eurosport 2 od godz. 14.

Skład CCC Sprandi Polkowice na Eschborn-Frankfurt – Rund um den Finanzplatz (1 maja, UCI World Tour): Marko Kump, Jonas Koch, Jan Tratnik, Michał Paluta, Łukasz Owsian, Amaro Antunes, Patryk Stosz