Aktualności

CCC Sprandi Polkowice na Sibiu Cycling Tour

Tradycyjnie w rumuńskim wyścigu etapowym  Sibiu Cycling Tour znalazły się dwa etapy z metą na podjeździe, które zadecydują o klasyfikacji generalnej. Naturalnym liderem CCC Sprandi Polkowice na tę imprezę będzie zatem Amaro Antunes.

4-dniowy, 5-etapowy wyścig rozgrywany w Rumunii będzie miał w sobie wszystko, czego mogą oczekiwać kibice. Krótki, kręty i efektywny prolog, płaski etap dla sprinterów, wysokie góry i jazdę drużynową na czas. Zespół CCC Sprandi Polkowice wysyła do Sibiu wszechstronny skład, który będzie wstanie powalczyć w każdym z tych wyścigów.

Za sprawą 3.lokaty przed dwoma laty, w krótkim prologu, prowadzącym po bruku, Adrian Kurek jest jednym z faworytów tej czasówki. W kolejnych dwóch dniach o sukces postara się Amaro Antunes, gdy peleton wjedzie w wysokie góry i finiszować będzie po długiej wspinaczce na Balea Lac (23km, śr. 6,1%, max. 9%) i Paltinis (14km, śr. 5,2%, max. 12%). W przeszłości oba szczyty wielokrotnie znajdowały się w programie tej etapówki i są wręcz jej symbolem.

W niedzielę, ostatniego dnia rywalizacji, odbędą się dwa pół-etapy – poranna jazda drużynowa o długości 9,5km oraz wieczorny, pofałdowany wyścig, który najprawdopodobniej zakończy się masowym sprintem. Świetni czasowcy – Mateusz Taciak, Kamil Gradek i Adrian Kurek – będą siłą napędową pomarańczowych rano, a wieczorem, w efektywnym stylu wyścig zakończyć będą chcieli Paweł Franczak i Frantisek Sisr.

Sibiu Cycling Tour:

5 Lipiec, Prolog – Sibiu – Sibiu (2,2km)

6 Lipiec, Etap 1 – Sibiu – Balea Lac (91,2km)

7 Lipiec, Etap 2 – Sibiu – Paltinis (185,4km)

8 Lipiec, Etap 3a (TTT) – Cisnadie – Sibiu (9,6km)

8 Lipiec, Etap 3b – Sibiu – Sibiu (152,8km)

Skład CCC Sprandi Polkowice na Sibiu Cycling Tour (5-8 lipca, 2.1): Amaro Antunes, Adrian Kurek, Mateusz Taciak, Kamil Gradek, Paweł Franczak, Frantisek Sisr