Aktualności

CCC Sprandi Polkowice na Sibiu Cycling Tour

Davide Rebellin, który w ostatnich trzech edycjach Sibiu Cycling Tour nie wypadł z pierwszej „2” klasyfikacji generalnej, poprowadzi „pomarańczowych” w tegorocznym wyścigu.

Doświadczony Włoch bardzo dobrze zna tę rumuńską etapówkę, a jej trasa odpowiada jego charakterystyce. Towarzyszyć mu będą dwaj zawodnicy, którzy również mają na koncie dobre wyniki osiągane w tym wyścigu. Dwukrotny medalista tegorocznych mistrzostw Białorusi, Branislau Samoilau przed dwoma laty wygrał górski etap na Paltinis, a w klasyfikacji generalnej uplasował się na 4.miejscu. Natomiast Nikolay Mihaylov był w zeszłym roku 7. w końcowym zestawieniu i łącznie 3-krotnie stawał na starcie Sibiu Cycling Tour.

W składzie znaleźli się również Jakub Kaczmarek, Tomasz Kiedyś i Adrian Kurek.

Wyścig rozpocznie się od krótkiego 2,3-kilometrowego prologu w Sibiu. Wokół tej miejscowości rozegrany zostanie również następny odcinek, z wymagającym wzniesieniem usytuowanym na ostatnich 30 kilometrach i końcówką prowadzącą po zjeździe. Trzeciego dnia rywalizacji odbędzie się etap królewski. Do pokonania będzie aż 210 kilometrów i blisko 15-kilometrowy podjazd o średnim nachyleniu 6% do Paltinis. Po drodze zawodnicy wspinać się będą dodatkowo na 4 mniejsze wzniesienia.

W poprzednich latach okolice jeziora polodowcowego Balea Lac było miejscem mety etapu ze startu wspólnego, a w tym sezonie kończyć tam będzie się jazda na czas. Na kolarzy czekać będzie tylko 6,8 kilometra, ale cały czas prowadzić one będą pod górę z nachyleniem 6,18%, na wysokość 2040 m n.p.m.

5-dniowa impreza zakończy się etapem rozgrywanym na pofałdowanej rundzie wokół Sibiu. Tam też może dojść do zmian w generalce, gdyż ostatnia górka znajduje się 10 kilometrów przed końcem.

Program wyścigu:

Prolog – Sibiu – Sibiu (2,3km)
Etap 1 – Sibiu – Sibiu (193,5km)
Etap 2 – Sibiu – Paltinis (210km)
Etap 3 – Bâlea Lac – Bâlea Lac (6,8km)
Etap 4 – Sibiu – Sibiu (143km)

Skład CCC Sprandi Polkowice na Sibiu Cycling Tour (6-10.07, 2.1): Davide Rebellin, Branislau Samoilau, Nikolay Mihaylov, Tomasz Kiendyś, Jakub Kaczmarek, Adrian Kurek