Aktualności

CCC Sprandi Polkowice na szosowo-przełajowy Schaal Sels

Schaal Sels (26.08. 1.1) to wyścig na pograniczu kolarstwa szosowego i przełajowego. W tym roku, w tej wyjątkowej imprezie wystartuje grupa CCC Sprandi Polkowice. 

Belgijska jednodniówka jest jak żadna inna w kolarskim kalendarzu. Rozgrywana jest na 13-kilometrowej rundzie, która łącznie pokonywana jest 14 razy (łącznie 185km). To co odróżnia ją od pozostałych wyścigów, to zróżnicowana nawierzchnia. Odcinki szosowe przeplatają się z brukowymi, szutrowymi, leśnymi i polnymi. Do tego dochodzą liczne i ostre zakręty.

Zawody te są też wyjątkowe pod innym względem. Drużyny mogą liczyć aż 8 zawodników, tyle co w Wielkich Tourach (na wszystkich innych wyścigach limit wynosi 7).

W ekipie CCC Sprandi Polkowice wystartuje dwóch kolarzy, którzy na początku swojej kariery kolarskiej sporo i z powodzeniem ścigali się w przełajach – Kamil Gradek i Michał Paluta. Trasa powinna im zatem odpowiadać.

Pozostali „pomarańczowi” mają natomiast na koncie kilka startów w belgijskich i holenderskich wyścigach, rozgrywanych w ostatnim tygodniu, więc są przyzwyczajeni do specyficznego stylu ścigania i wiedzą, czego się spodziewać. Jonas Koch, Paweł Bernas, Frantisek Sisr, Paweł Franczak i Marko Kump to szybcy kolarze, którzy będą chcieli wykorzystać swoją moc w nogach, by walczyć o czołowe lokaty.

Skład uzupełni Alan Banaszek, który z powodu kraksy w Tour de l’Avenir musiał wycofać się z rywalizacji, ale jest już w na tyle dobrej dyspozycji, by być gotowym do udziału w Schaal Sels.

Skład CCC Sprandi Polkowice na Schaal Sels (1.1, 26 sierpnia): Jonas Koch, Marko Kump, Paweł Franczak, Frantisek Sisr, Michał Paluta, Paweł Bernas, Kamil Gradek, Alan Banaszek