Aktualności

CCC Sprandi Polkowice na Tour of the Alps

Grupa CCC Sprandi Polkowice stanie na starcie ciężkiego, górzystego wyścigu Tour of the Alps (16 – 20 kwietnia, 2.HC), który wcześniej nazywany był Giro del Trentino. Tegoroczna edycja przyciągnie największe gwiazdy światowego kolarstwa, dla których będzie to ostatni test formy przed Giro d’Italia.

5-dniowa impreza jest skrojona pod typowych górali i praktycznie na żadnym z odcinków sprinterzy nie będę mieli czego szukać. Już pierwszego dnia zmagań peleton zmierzy się z dwoma długimi wzniesieniami. Pierwszy – Valico di Andalo (7,6km, 4,2%) zaczyna się zaraz po starcie, a drugi – Serrada (19,2km, 5,5%) – kończy zaledwie 6 kilometrów przed metą. Drugi etap to być może ten najcięższy w całym wyścigu, z metą na słynnym Alpe di Pampeago o długości 7,7km i średnim nachyleniu 9,8%. Wcześniej nogę będzie można sprawdzić na Passo Redebus (16km, 6,1%), usytuowanym na 51.kilometrze.

Następnego dnia nie będzie dużo lżej, a nie jest wykluczone, że różnice na mecie będą jeszcze większe za sprawą Mendola Pass (18km, 6,3%) i Passo Palade (13km, 4,1%), które znajdują się w drugiej części trasy. Czwarty etap wydaje się być najmniej wymagającym pod względem ukształtowania terenu, choć 7-kilometrowe wzgórze Baanberg pod koniec rywalizacji (10km przed metą) może sporo namieszać w grupie zasadniczej. Na zakończenie wyścigu zawodnicy wybiorą się do Austrii i będą mieli okazje zrobić rekonesans górzystej rundy w Innsbrucku, gdzie w tym roku odbędą się mistrzostwa świata. Podjazd Olympia Climb (6,7km, 6%) będzie pokonywany tego dnia 3-krotnie, a ze szczytu ostatniego do mety będzie ok. 20 kilometrów.

Liderem „pomarańczowych” na Tour of the Alps będzie Amaro Antunes, czołowy góral zespołu, który w tym sezonie kilkakrotnie pokazał, że potrafi się wspinać z najlepszymi. Na podjazdach wspierać go będzie Michal Schlegel, który dwa razy kończył Tour de l’Avenir w pierwszej „10” generalki i świetnie sobie radzi w ciężkim terenie, a także Leszek Pluciński.

Pozostali kolarze, Frantisek Sisr, Patryk Stosz, Jonas Koch i Mateusz Taciak będą próbować załapać się do ucieczki dnia na poszczególnych etapach oraz pomagać liderowi przed wjazdem w najtrudniejsze i decydujące góry.

Skład CCC Sprandi Polkowice na Tour of the Alps: Amaro Antunes, Michal Schlegel, Jonas Koch, Frantisek Sisr, Patryk Stosz, Leszek Pluciński, Mateusz Taciak

Tour of the Alps

16 kwietnia, Etap 1 – Arco – Folgaria (134,6km), Eurosport 1 od 14:00

 

17 kwietnia, Etap 2 – Lavarone – Fiemme/Alpe di Pampeago(145,5km), Eurosport 1 od 14:00

18 kwietnia, Etap 3 – Ora/Auer – Merano/Meran (138,3km), Eurosport 1 od 13:00

19 kwietnia, Etap 4 – Chiusa/Klausen – Lienz (134,3km), Eurosport 1 od 14:00

20 kwietnia, Etap 5 – Rattenberg – Innsbruck (161,6km), Eurosport 1 od 14:00