Aktualności

CCC Sprandi Polkowice na tureckie starty

Zawodnicy CCC Sprandi Polkowice rozpoczynają „turecki tydzień” od startu w Grand Prix Alanya (1.2, 18 lutego). Ich kolejnym wyścigiem będzie etapowy Tour of Antalya (2.2, 22-25.02).

W obu imprezach wystartuje ta sama, „pomarańczowa” siódemka. Na płaskie finisze liderem ekipy będzie Paweł Franczak, a w przypadku sprintu z przerzedzonej grupy, spore szanse na dobry wynik będzie miał Michał Paluta i Paweł Bernas. Leszek Pluciński i Piotr Brożyna powalczą górach, a Mateusz Taciak i Adrian Kurek w ucieczkach. Wszyscy zawodnicy mają już za sobą debiut w sezonie 2018, ścigając się albo w Kolumbii, albo we Włoszech.

Grand Prix Alanya liczyć będzie 175 kilometrów i rozegrany zostanie w pofałdowanym terenie, z czterema wzniesieniami, ale płaskim finiszem. Całość prowadzi wzdłuż wybrzeża, więc może też powiać. W zmaganiach uczestniczyć będzie 25 ekip i większość z nich to grupy o statusie Continental.

Start zaplanowano na godz. 10:00 czasu tureckiego (8:00 czasu polskiego), a finisz na 14:20 czasu tureckiego (12:20 czasu polskiego).

Tour of Antalya składa się z 4 etapów i wszystkie rozpoczynają się w tytułowej miejscowości, Antalyi. Na pierwszych dwóch odcinkach peleton wspinać się będzie na premię górską 1.kategorii, jednak w obu przypadkach podjazd będzie usytuowany w pierwszej połowie dystansu i końcowe kilometry poprowadzą po płaskim. Trzeci etap, kluczowy dla końcowej generalki, to interesujący i krótki, 32,5-kilometrowy odcinek górski, którego ostatnie 10 prowadzi stromo pod górę. Zawodnicy pokonają blisko kilometr w pionie na tym decydującym fragmencie. Na zakończenie rywalizacji kolarze ścigać się będą w lekko pofałdowanym terenie, który zachęcać będzie do ataków, ale daje też spore nadzieje sprinterom.

W wyścigu weźmie udział 25 zespołów, w tym dwie ProContinental – poza CCC Sprandi Polkowice także Wilier Trestina – Selle Italia – a także ekipy Continental, narodowe oraz lokalne kluby.

Tour of Antalya (22-25.02, 2.2):

22 lutego, 1.etap, Antalya – Korkuteli, 132,2km

23 lutego, 2.etap, Antalya – Kemer, 121,3km

24 lutego, 3.etap, Antalya – Feslikan, 32,5km

25 lutego, 4.etap, Antalya – Side – Lara, 146,2km

Szczegółowy program na www.tourofantalya.com

Skład CCC Sprandi Polkowice na Grand Prix Alanya i Tour of Antalya: Paweł Franczak, Paweł Bernas, Leszek Pluciński, Adrian Kurek, Mateusz Taciak, Piotr Brożyna, Michał Paluta