Aktualności

CCC Sprandi Polkowice na Veenendaal Classic i Great War Remembrance Race

Grupa CCC Sprandi Polkowice kontynuuje belgijko-holenderską kampanię, startami w Veenendaal-Veenendaal Classic (22.08) i Great War Remembrance Race (24.08).

W obu tych wyścigach wystąpi ten sam skład, zbliżony do tego, który rywalizował we wtorkowym GP Stad Zottegem. Jedyną zmianą będzie zastąpienie Łukasza Owsiana przez Frantiska Sisra, który wiosną pokazał, że potrafi się ścigać po holenderskich szosach, wygrywając Ronde van Drenthe. Będzie zatem jednym z kandydatów do czołowych lokat.

Pozostali „pomarańczowi” – Jonas Koch, Paweł Bernas, Paweł Franczak, Michał Paluta, Kamil Gradek i Marko Kump – są w rytmie wyścigowym i każdy jest w stanie powalczyć o dobre miejsce na mecie.

Veenendaal-Veenendaal Classic rozgrywany jest w Holandii, a to oznacza pofałdowany teren, liczne ronda, wysepki i wąskie drogi. Do pokonania będzie 191 kilometrów, a pod koniec zmagań kolarze przejadą 2,5 rundy (jedna liczy 32km) w tytułowym Veenendaal . Zwykle wyścig ten kończył się masowym sprintem, ale agresywni uciekinierzy też nie są bez szans, co pokazała edycja 2014.

Wyścig Great War Remembrance Race rozgrywany będzie po raz pierwszy i uczci on 100. rocznicę zakończenia I Wojny Światowej. Jego trasa prowadzić będzie przez Zachodnią Flandrię, więc można się spodziewać odcinków brukowanych i sztywnych wzniesień. Imprezę tę przeprowadzi ten sam organizator, który stoi za Gent-Wevelgem, więc kibiców czeka emocjonujące ściganie.

Skład CCC Sprandi Polkowice na Veenendaal-Veenendaal Classic (22.08, 1.1) i Great War Remembrance Race (24.08, 1.1): Frantisek Sisr, Marko Kump, Paweł Franczak, Paweł Bernas, Kamil Gradek, Jonas Koch, Michał Paluta

***

Aktualizacja:

Michał Paluta brał udział w kraksie w GP Stad Zottegem i z powodu odniesionych tam ran i stłuczeń, nie będzie w stanie wystartować w Veenendaal-Veenendaal Classic. W czwartek zostanie podjęta decyzja o jego uczestnictwie w Great War Remembrance Race.