Aktualności

CCC Sprandi Polkowice na Visegrad 4 Kerekparverseny

W najbliższy weekend “pomarańczowi” startują nie tylko w CCC Tour – Grody Piastowskie, ale też w węgierskim wyścigu jednodniowym, Visegrad 4 Kerekparverseny (12 maja, 1.2).

Kolejna z imprez wyszehradzkich liczyć będzie 168,7 kilometra i poprowadzi z Budapesztu do miejscowości Pannonhalma. Trasa ma pofałdowany profil, a w końcówce kolarze zmierzą się z 5,4-kilometrową rundą, która będzie pokonywana czterokrotnie. Znajduje się na niej jedno krótkie, ale bardzo sztywne wzniesienie (max. 15%) i na nim też usytuowana będzie meta zmagań.

Ekipa CCC Sprandi Polkowice przystąpi do tego wyścigu w 6-osobowym składzie. W nim znalazł się znakomity góral, Czech Michal Schlegel, który pokonywał podjazdy Tour of the Alps z najlepszymi. W górzystym terenie dobrze radzą sobie też Piotr Brożyna i Leszek Pluciński, a sztywne końcówki i ciężkie finisze odpowiadają Michałowi Palucie i Patrykowi Stoszowi. Skład uzupełni mający bardziej sprinterską charakterystykę, Frantisek Sisr.

Start: 13:30

Spodziewany finisz: 18:15

Relacja TV: Brak

Strona www: http://v4kerekparverseny.hu

Facebook: https://www.facebook.com/v4kerekparverseny/

Skład CCC Sprandi Polkowice na Visegrad 4 Kerekparverseny: Michal Schlegel, Michał Paluta, Patryk Stosz, Piotr Brożyna, Leszek Pluciński, Frantisek Sisr