Aktualności

CCC Sprandi Polkowice na Volta ao Alentejo

CCC Sprandi Polkowice wybrało 8-osobowy skład na portugalski wyścig etapowy, Volta ao Alentejo (2.1). Rozegrany zostanie on w dniach 22-26 lutego.

Wyścig ma nietypowy układ, gdyż już pierwszego dnia powinny zapaść decydujące rozstrzygnięcia związane z klasyfikacją generalną. W kolejnych dniach różnice czasowe będą raczej niewielkie, a o zwycięstwa powinni walczyć sprinterzy.

Na otwarcie, kolarze zmierzą się z czterema premiami górskimi oraz metą na podjeździe. Wszystko to znajdzie się w drugiej połowie trasy. Decydująca wspinaczka liczyć będzie ok. 4 kilometry i na metę powinny wpadać mocno przerzedzone grupy.

Dzień później droga w końcówce też piąć się będzie w górę, jednak dotyczy to tylko ostatnich kilkuset metrów, a nachylenie szosy nie powinno wykluczyć sprinterów z walki o czołowe lokaty. Kolejne trzy odcinki to zdecydowanie okazje dla specjalistów od finiszowej walki na łokcie. Na trasie znajdą się co prawda niewielkie „hopki”, ale nie powinny one rozbić peletonu.

„Pomarańczowi” wystartują w Portugalii w 8-osobowym zestawieniu. Znalazł się w nim Alan Banaszek, jeden z najszybszych kolarzy ekipy, który w ostatnich tygodniach przygotowywał się wraz z kadrą torową Polski do zawodów Pucharu Świata. Na dobry wynik ma również szansę Jan Tratnik, który kilka razy w tym sezonie finiszował w dobrym stylu. Na 1.etapie powinni powalczyć dobrzy górale z Czech, Jan Hirt oraz Michal Schlegel. Skład uzupełnią Piotr Brożyna, Kamil Małecki, Marcin Mrożek i Mateusz Taciak. Ten ostatni jest jedynym kolarzem CCC Sprandi Polkowice, który wystartował w Volta ao Alentejo w 2012 roku, jedynej edycji z udziałem polkowickiego zespołu.

Program wyścigu (22-26.02, 2.1)

Etap 1 – Portalegre – Castelo de Vide (158km)

Gráficos Percurso VOLTA ALENTEJO 2017.xls
Etap 2 – Monforte – Portel (171,3km)

Gráficos Percurso VOLTA ALENTEJO 2017.xls
Etap 3 – Mourão – Mértola (208,8km)

Gráficos Percurso VOLTA ALENTEJO 2017.xls
Etap 4 – Alcácer do Sal – Odemira (175,8km)

Gráficos Percurso VOLTA ALENTEJO 2017.xls
Etap 5 – Ferreira do Alentejo – Évora (168,9km)

Gráficos Percurso VOLTA ALENTEJO 2017.xls

Skład CCC Sprandi Polkowice Volta ao Alentejo (22-26.02, 2.1): Alan Banaszek, Jan Tratnik, Jan Hirt, Mateusz Taciak, Michal Schlegel, Piotr Brożyna, Kamil Małecki, Marcin Mrożek