Aktualności

CCC Sprandi Polkowice na włoskie jednodniówki

Grupa CCC Sprandi Polkowice wyrusza do Włoch, by wystartować tam w nadchodzących wyścigach jednodniowych – Coppa Agostoni – Giro delle Brianze (15.09, 1.1) i Coppa Bernocchi (16.09, 1.1).

Oba wyścigi liczą ok. 200km i rozgrywane są na pofałdowanej, interwałowej trasie, z płaską końcówką. Coppa Agostoni prowadzi po szosach wokół Lissone, w Lombardii. Po pokonaniu 65 kilometrów kolarze wjadą na 25-kilometrową rundę, z trzema wzniesieniami. Będzie ona pokonywana 4-krotnie. Po wyjeździe z ostatniego okrążenia do mety pozostanie 25 kilometrów, na których poszarpany wcześniej peleton może się zjechać.

Podobny układ ma Coppa Bernocchi, który odbędzie się dzień później wokół Legnano. W nim przewidziano 6 pagórkowatych rund o długości 16,7km w środku zmagań oraz trzy krótkie (5,8km), finiszowe pętle.

Wśród faworytów obu tych włoskich imprez należy wymieniać szybkich kolarzy, którzy radzą sobie w pofałdowanym terenie. Jeśli tempo pod górę nie będzie mordercze, to w grze powinni być też typowi sprinterzy. Z tego powodu liderami „pomarańczowych” będą Jonas Koch i Alan Banaszek. Czołowi górale ekipy, Paweł Cieślik oraz wracający po urazie łydki Amaro Antunes, będą próbowali rozruszać towarzystwo w ciężkim terenie. Piotr Brożyna, który również pracuje nad formą po kontuzji, a także Patryk Stosz i Kamil Małecki będą ochraniać swoich liderów i pomagać im w decydujących fragmentach wyścigu.

Skład CCC Sprandi Polkowice na Coppa Agostoni – Giro delle Brianze (15.09, 1.1) i Coppa Bernocchi (16.09, 1.1): Jonas Koch, Amaro Antunes, Paweł Cieślik, Michał Paluta, Patryk Stosz, Kamil Małecki, Alan Banaszek.