Aktualności

CCC Sprandi Polkowice na włoskie jednodniówki

Grupa CCC Sprandi Polkowice rozpoczyna w tym tygodniu serię włoskich wyścigów jednodniowych. „Pomarańczowi” wystartują w Coppa Agostoni – Giro delle Brianze (13 września), Coppa Bernocchi (14 września) i Memoriale Marco Pantaniego (16 września, wszystkie wyścigi klasy 1.1).

Pierwsza dwa „klasyki” rozgrywane są w okolicach Mediolanu, na pofałdowanej trasie. Coppa Agostoni – Giro delle Brianze jest tym trudniejszym pod względem ukształtowania terenu. Trzy stosunkowo ciężkie wzniesienia rozproszone na 24-kilometrowej rundzie, która będzie pokonywana 4-krotnie, powinny rozerwać stawkę. Do mety w Lissone, gdzie usytuowany będzie też start, prowadzi długi techniczny zjazd i tam również może dojść do odważnych prób ataków. Do głównych faworytów tej blisko 200-kilometrowej imprezy należy zaliczyć kolarzy klasycznych.

 

Rozgrywany dzień później Coppa Bernocci jest bardziej przyjazny sprinterom, choć nie oznacza to, że będzie zupełnie płasko. Organizatorzy przygotowali 195-kilometrową trasę, której środkową część w sporej części stanowi 16,7-kilometrowa runda, z jedną premią górską, która będzie pokonywana siedem razy. W ostatnich latach najczęściej triumfowali tu sprinterzy, choć przed rokiem szyki pokrzyżował im Vincenzo Nibali.

Szybcy kolarze powinni odegrać też główne role w Memoriale Marco Pantaniego. Wyścig ten wystartuje i zakończy się w Cesenatico, miejscowości, w której pierwsze kolarskie kroki stawiał słynny „Pirat” i w której został też pochowany. Pantani słynął z jazdy po górach, jednak tych nie będzie zbyt dużo na 189,9-kilometrowej trasie. Zawodnicy trzykrotnie będą się wspinać w Montevecchio, gdzie maksymalne nachylenie wyniesie 15%. Finałowe 40 kilometrów prowadzić będzie już po płaskim, więc tam grupy mogą się zjechać i o wszystkim może zadecydować masowy sprint.

„Pomarańczowi” wystartują w pierwszych dwóch jednodniówkach w tym samym zestawieniu. Liderami będą Simone Ponzi oraz Felix Grossschartner. Pierwszy z nich dysponuje mocnym finiszem i będzie chciał się pokazać przed swoimi kibicami. Natomiast Austriak znany jest ze swojej aktywnej, agresywnej jazdy w pagórkowatym terenie. Na podjazdach poszarpać stawkę  spróbuje Jan Hirt, a Kamil Małecki, Michał Paluta i Piotr Brożyna będą ważnym wsparciem dla swoich liderów. Ten ostatni nie weźmie już udziału w Memoriale Marco Pantaniego, ale pozostała piątka stanie na starcie tego wyścigu.

Skład CCC Sprandi Polkowice na Coppa Agostoni – Giro delle Brianze (13.09, 1.1) i Coppa Bernocchi (14.09, 1.1): Simone Ponzi, Felix Grossschartner, Jan Hirt, Kamil Małecki, Michał Paluta, Piotr Brożyna

Skład CCC Sprandi Polkowice na Memoriał Marco Pantaniego (16.09): Simone Ponzi, Felix Grossschartner, Jan Hirt, Kamil Małecki, Michał Paluta