Aktualności

CCC Sprandi Polkowice na worldtourowy Cyclassics Hamburg

Nieco ponad tydzień po zakończeniu Tour de Pologne, grupa CCC Sprandi Polkowice w składzie podobnym do tego z naszego narodowego wyścigu, przystąpi do kolejnej imprezy World Tour, Cyclassics Hamburg (1.WT, 21.08).

W porównaniu z TdP, w „siódemce” CCC Sprandi Polkowice zabraknie kontuzjowanego Michala Schlegela (złamany obojczyk) i górala Pawła Cieślika. Zastąpią ich Marko Kump i Niemiec Jonas Koch, który będzie chciał się pokazać przed swoimi rodakami. Słoweniec zajął w zeszłorocznej edycji hamburskiego wyścigu 8.miejsce, więc jest w gronie faworytów do zajęcia czołowych lokat. Jako, że trasa odpowiada sprinterom, także Paweł Franczak ma spore szanse na finisz z najlepszymi.

Pozostali „pomarańczowi” Łukasz Owsian, Michał Paluta, Jan Tratnik i Kamil Gradek chcą wykorzystać wysoką formę zbudowaną na Tour de Pologne i będą starali się jechać aktywnie. Jeśli jednak dojdzie do masowego sprintu, będą rozprowadzać swojego najszybszego kolegę z zespołu.

216-kilometrowa trasa ma pofałdowany profil i uwzględnia trzy, 32-kilometrowe pętle znajdujące się za półmetkiem. Na rundzie jest kilka krótkich, choć stromych wzniesień, a wśród nich premia górska na Waseberg. Pomimo tych utrudnień, w ostatnich latach na metę wpadała większa grupa i spośród sprinterów wyłaniany był zwycięzca.

Zmagania będą transmitowane w Eurosport Player i Eurosport 2.

Skład CCC Sprandi Polkowice na Cyclassics Hamburg (1.WT, 19 sierpnia): Jonas Koch, Marko Kump, Paweł Franczak,  Łukasz Owsian, Michał Paluta, Jan Tratnik, Kamil Gradek