Aktualności

CCC Sprandi Polkowice na Wyścig Szlakiem Walk mjr Hubala

XI Wyścig Szlakiem Walk mjr Hubala będzie pierwszym polskim wyścigiem etapowym w sezonie 2016 dla CCC Sprandi Polkowice. „Pomarańczowi” wystartują w nim 8-osobowym zestawieniu.

Wyścig Szlakiem Walk mjr Hubala powraca do krajowego kalendarza po 6-letniej przerwie. Impreza rozgrywana w województwie mazowieckim i świętokrzyskim, w regionie, w którym po kampanii wrześniowej w 1939 roku walczyła grupa majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala”, składa się z 3 etapów oraz prologu, którego wyniki nie są zaliczane do klasyfikacji generalnej. Trasa prowadzi po płaskich terenach, więc główne role odgrywać będą sprinterzy. Niewykluczony jest również podział stawki na silnym bocznym wietrze i walka na tzw. rantach.

W ekipie CCC Sprandi Polkowice nie zabranie szybkich kolarzy. Na linii startu pojawi się Eryk Latoń, Bartłomiej Matysiak oraz Alan Banaszek. Ten ostatni, będzie jednym z trzech orlików w składzie, gdyż poza nim do rywalizacji przystąpi również Michał Paluta oraz Piotr Brożyna.

W „ósemce” znaleźli się również bardziej doświadczeni Jarosław Marycz, Adrian Kurek oraz Tomasz Kiendyś, który jest niekwestionowanym rekordzistą pod względem zwycięstw w tym wyścigu. Triumfował w nim aż 4 razy, w 2005, 2007, 2008 i ostatniej edycji, w 2010 roku.

Skład CCC Sprandi Polkowice na XI Wyścig Szlakiem Walk mjr Hubala (21-24.04): Eryk Latoń, Bartłomiej Matysiak, Tomasz Kiendyś, Adrian Kurek, Jarosław Marycz, Alan Banaszek, Michał Paluta, Piotr Brożyna.

Program wyścigu:

21 kwietnia – prolog, Skarżysko-Kamienna (kryterium, 44 km)

22 kwietnia – 1. etap, Tomaszów Mazowiecki (kryterium, 68 km)

23 kwietnia – 2. etap, Poświętne – Opoczno (179,5 km)

24 kwietnia – 3. etap, Końskie – Końskie (176,6 km)