Aktualności

CCC Sprandi Polkowice na wyścig we Frankfurcie

W składzie CCC Sprandi Polkowice na Rund um den Finanzplatz Eschborn-Frankfurt nie zabraknie zarówno szybkich kolarzy, jak i zawodników, którzy z bardzo dobrej strony pokazali się w niedawno zakończonym Tour of Croatia.

Wyścig wokół Frankfurtu liczy 206 kilometrów i ma pofałdowany profil. Sama końcówka jest płaska i w ostatnich latach o wszystkim decydował sprint z większej, grupy. W tym roku na starcie imprezy staną 4 ekipy World Tour, 11 ProContinental oraz 7 Continental.

W 8-osobowej ekipie CCC Sprandi Polkowice na ten wyścig znalazł się Bartłomiej Matysiak, który w ostatniej edycji w 2014 roku (w ubiegłym sezonie wyścig został odwołany z powodu zagrożeń atakiem terrorystycznym), finiszował w pierwszej „10”, na 9.miejscu. Na sprinterskich metrach walczyć on będzie wspólnie z Erykiem Latoniem. W niedawno zakończonym Wyścigu Szlakiem Walk Majora Hubala triumfował on na dwóch etapach i wygrał klasyfikację generalną.

W Niemczech ścigać się będzie także 5 zawodników, którzy skutecznie rywalizowali  w Tour of Croatia – Maciej Paterski, Adrian Honkisz, Łukasz Owsian, Victor de la Parte oraz Felix Grossschartner. Ta ostatnia dwójka zakończyła zmagania odpowiednio na 3. i 4.miejscu w generalce. Skład uzupełni doświadczony Tomasz Kiendyś.

Skład CCC Sprandi Polkowice na Rund um den Finanzplatz Eschborn-Frankfurt (1.05, 1.HC): Bartłomiej Matysiak, Eryk Latoń, Felix Grossschartner, Victor de la Parte, Maciej Paterski, Łukasz Owsian, Tomasz Kiendyś, Adrian Honkisz.