Aktualności

CCC Sprandi Polkowice na wyścigi w Murcji i Almerii

Startem w jednodniowych wyścigach – Vuelta Ciclista a la Region de Murcia i Clasica de Almeria – kolejna grupa zawodników CCC Sprandi Polkowice zainauguruje sezon 2016.

– Chcemy dać jak największej liczbie kolarzy szansę na sprawdzenie i rozkręcenie nogi po okresie przygotowawczym. Z tego powodu, w tych dwóch wyścigach łącznie weźmie udział aż 13 zawodników w pomarańczowych strojach. Jedynym, który pojedzie w obu imprezach będzie Maciej Paterski, który buduje formę na pierwszą część sezonu – mówi Piotr Wadecki. – W ostatnich latach zwykle dobrze radziliśmy sobie w tych jednodniówkach i odpowiadał nam ich profil. Regularnie kończyliśmy je w pierwszej „10” i także tym razem będziemy chcieli powalczyć o czołowe lokaty.

Vuelta Ciclista a la Region de Murcia to wyścig, w którym „pomarańczowi” ścigali się już wielokrotnie. W ostatnich 3 latach zawsze któryś z kolarzy polkowickiego zespołu kończył zmagania w pierwszej „10”. Przed rokiem był to Maciej Paterski, który był 6. Tegoroczna trasa jest zmodyfikowana wobec tej z 2015, choć też będzie wymagająca. Start nastąpi w San Javier, a kolarze zafiniszują w Murcji. Łącznie do przejechania będzie prawie 200 kilometrów.

„Pomarańczowych” reprezentować będą dobrzy górale, tacy jak Victor de la Parte, Jan Hirt, czy też Felix Großschartner. Pierwszy z nich z dobrej strony pokazał się w Volta a Valenciana, gdzie jechał aktywnie i ukończył zmagania na 20.pozycji w klasyfikacji generalnej. Poza nimi i Paterskim, w Murcji ścigać się będą inni zawodnicy lubiący jazdę pod górę, tacy jak Łukasz Owsian, młody Patryk Stosz, czy też debiutujący w barwach CCC Sprandi Polkowice, Marcin Mrożek.

Skład na Vuelta Ciclista a la Region de Murcia (13 lutego, 1.1): Victor de la Parte, Jan Hirt, Felix Großschartner, Maciej Paterski, Łukasz Owsian, Patryk Stosz, Marcin Mrożek.

Dzień później, na zawodników czekać będzie kolejne 180 kilometrów, w ramach Clasica de Almeria. Wszystkie wzniesienia zaplanowano w pierwszej części wyścigu, więc profil będzie bardziej odpowiadać kolarzom typu Bartłomieja Matysiaka – potrafiącego utrzymać się w peletonie na krótkich wzniesieniach i umiejącego zafiniszować z ok. 30-osobowej grupy.

Przed 2 i 3 laty Matysiak był 7., a w poprzedniej edycji Maciej Paterski finiszował jako 11. Mistrz Polski z 2014 roku będzie obecny na starcie także tym razem. Będzie on mógł liczyć na wsparcie kolegów, którzy są skuteczni w płaskim terenie, takich jak Eryk Latoń, Nikolay Mihaylov, czy też Mateusz Taciak.

Skład na Clasica de Almeria (14 lutego, 1.1): Bartłomiej Matysiak, Maciej Paterski, Eryk Latoń, Nikolay Mihaylov, Mateusz Taciak, Josef Cerny, Jakub Kaczmarek