Aktualności

CCC Sprandi Polkowice po pierwszym zgrupowaniu w Calpe

Grupa CCC Sprandi Polkowice zakończyła pierwsze zgrupowanie w sezonie 2018, w hiszpańskim Calpe.

Możemy śmiało powiedzieć, że to był jeden z najlepiej przepracowanych okresów przedsezonowych w historii naszej ekipy. Zadbaliśmy o każdy szczegół, by zawodnicy mieli jak najlepsze warunki do tego, by wykonać kolejny krok w swoim rozwoju – opowiada Piotr Wadecki, dyrektor sportowy CCC Sprandi Polkowice.

W grudniu odbyły się testy i optymalizacja pozycji na torze w Pruszkowie oraz w warszawskim tunelu aerodynamicznym. Zawodnicy przeszli szereg badań, konsultacji z naszym fizjoterapeutą oraz lekarzem, by wiedzieli nad czym mają pracować.

Natomiast podczas zgrupowania, poza samymi treningami na rowerze, zawodnicy pracowali też z fizjoterapeutą nad ćwiczeniami stabilizacyjnymi i rozciągającymi. Do dyspozycji kolarzy był także dietetyk oraz psycholog. Zgrupowanie to było również dobrą okazją, by nowi kolarze mogli się zintegrować z ekipą.

Jesteśmy przekonani, że w pełni wykorzystaliśmy czas spędzony w Calpe i będziemy dobrze przygotowani do sezonu.

Pierwszy obóz przygotowawczy w roku 2018 zakończył się 15 stycznia. Po 10 dniach „mentalnego odpoczynku” w domu, kolarze wrócą do Calpe, tym razem na 2 tygodnie.

31 stycznia część zespołu zainauguruje sezon w hiszpańskiej 5-dniowej etapówce, Volta a la Comunitat Valenciana. Na jej starcie staną 22 ekipy, z czego 11 należy do UCI World Tour. W programie jest m.in. 30-kilometrowa jazda drużynowa na czas (3.etap) oraz etap z metą na podjeździe pod Canteras (5 km; 7,8%, 4.etap). Kolarze CCC Sprandi Polkowice przeprowadzili podczas zgrupowania rekonesans obu tych odcinków.

Skład „pomarańczowych” na ten wyścig zostanie podany w późniejszym terminie.