Aktualności

CCC Sprandi Polkowice rozpoczęło sezon w Polsce zwycięstwem

Maciej Paterski był najszybszy w wyścigu „na kresce”, a Alan Banaszek spędził większość kryterium w Dzierżoniowie w ucieczce. 

– Czuję się dobrze po moich problemach zdrowotnych z kolanem i plecami. Zregenerowałem się, nabrałem świeżości i dzisiaj miałem sporo sił do walki – mówił po zwycięstwie w Dzierżoniowie, Maciej Paterski. – Gdy ucieczka była już bardzo blisko grupy, postanowiłem przyspieszyć i za mną ruszyło kilku rywali. Stawka się rozciągnęła i na ostatniej rundzie spróbowałem długiego finiszu. Wszyscy z naszej ekipy byli w czołówce i wiedziałem, że muszę zaatakować wcześniej, by nie stawiać wszystkiego na jedną kartę i sprint z grupy.

Mogłem atakować bez presji, bo nawet jeśli zostałbym doścignięty, to i tak byłem pewien, że Eryk Latoń jest w dobrej pozycji do sprintu. Ostatecznie nie tylko udało się sięgnąć po wygraną, ale również Eryk uplasował się na 2. pozycji. 

W klasyfikacji kryterium drugie miejsce zajął aktywnie jadący, Alan Banaszek, który przez większość zmagań pedałował w kilkuosobowej czołówce. Triumfował on wśród orlików i dodatkowo był 5. „na kresce”. Na podium w U23 stanął także Piotr Brożyna.