Aktualności

CCC Sprandi Polkowice wygrywa drużynówkę w Sibiu Tour

Grupa CCC Sprandi Polkowice wygrał jazdę drużynową na czas, etap 3a Sibiu Cycling Tour, pomagając Amaro Antunesowi awansować na 4. miejsce w generalce.

Info: 8 lipca, Cisnadie – Sibiu, 9,6km (TTT)

Trasa: pofałdowana

Pomarańczowi przystąpili do tej drużynówki w 6-osobowym składzie – Amaro Antunes, lider na klasyfikacje generalną, a także Adrian Kurek, Mateusz Taciak, Kamil Gradek, Frantisek Sisr i Paweł Franczak. Rywalizacja prowadzona była w niekomfortowych warunkach atmosferycznych, przy padającym deszczu i śliskiej nawierzchni, ale nie miało to wpływu na występ kolarzy polkowickiego zespołu.

Pojechali oni bardzo dobrze i równo. Nie tylko uzyskali oni najlepszy czas – 11:25, ale też dowieźli Amaro Antunesa do mety jako jednego z pierwszych, zapewniając mu przeskok na 4.miejsce w generalce.

Dzisiejsza czasówka była dość techniczna, gdyż po 1.6km zaczynaliśmy podjazd, a następnie mieliśmy niebezpieczny zjazd i to w lekkim deszczu. Ekipa świetnie się jednak uzupełniała aż do samej mety. Każdy dał z siebie wszystko – opowiadał po wygranym etapie jeden z czołowych czasowców w Polsce, Adrian Kurek. – Bardzo się cieszymy z tego wyniku ponieważ przyjechaliśmy tu z myślą o generalce i właśnie o drużynowce. Ja dodatkowo celowałem w prolog. Teraz chwila odpoczynku i popołudniowe 150km, najprawdopodobniej w deszczu. 

Ekipa CCC Sprandi Polkowice wygrała z Gazprom Rusvelo o 9, a z trzecim Elkov-Author o 11 sekund.

Popołudniu odbędzie się ostatni etap wyścigu, na pofałdowanej trasie.