Aktualności

CCC Sprandi Polkowice wystartuje w Tour de Pologne 2016

Grupa CCC Sprandi Polkowice po raz kolejny wystartuje w wyścigu zaliczanym do cyklu UCI WorldTour – Tour de Pologne. Organizatorzy największej polskiej kolarskiej imprezy ogłosili listę ekip, które otrzymały „dziką kartę”.

LangTeam, organizator Tour de Pologne, w piątek zaprosił pierwsze pięć ekip z grona drużyn Professional Continental (II dywizja). Wśród nich, poza CCC Sprandi Polkowice, znalazła się również druga krajowa grupa zarejestrowana w II dywizji, Verva ActiveJet Pro Cycling Team, a także Reprezentacja Polski. W TdP pojedzie też włoski zespół Bardiani-CSF i amerykański Team Novo Nordisk.

Dla polkowickiej ekipy będzie to dziewiąty z rzędu start w Wyścigu dookoła Polski. W ostatnich dwóch edycjach „pomarańczowi” kończyli zmagania z koszulką najlepszego górala, którą zakładał na podium w Krakowie, Maciej Paterski.

Zawsze staramy się jak najlepiej przygotować i walczyć o wysokie lokaty. To nie jest łatwe, bo Tour de Pologne należy do UCI World Tour i przyjeżdżają tu najlepsi kolarze. Dla nas to wyścig priorytetowy. Dla każdego polskiego kolarza z naszego zespołu możliwość startu w Tour de Pologne to duży prestiż i wyzwanie. Mamy 27 zawodników, może pojechać tylko ośmiu, a chcą wszyscy – mówił w rozmowie z tourdepologne.pl, dyrektor sportowy CCC Sprandi Polkowice, Piotr Wadecki.

W sezonie 2016 Tour de Pologne zostanie wyjątkowo rozegrane w lipcu (12-18 lipca), by uniknąć konfliktu terminów z igrzyskami olimpijskimi. Odbędą się one w sierpniu, w brazylijskim Rio de Janeiro i dla części zawodników start w Polsce może być jednym z ostatnich testów formy przed olimpijską rywalizacją.