Aktualności

CCC Sprandi Polkowice z „dziką kartą” na 75. Tour de Pologne

Podczas piątkowej prezentacji trasy 75. Tour de Pologne, organizatorzy wyścigu, Lang Team, potwierdzili przyznanie „dzikiej karty” grupie CCC Sprandi Polkowice.

– Bardzo cieszymy się z tego zaproszenia oraz z faktu, że ponownie staniemy na starcie naszego narodowego Touru. Jak co roku jest to dla nas najważniejszy start w sezonie i bardzo skrupulatnie będziemy się do niego przygotowywać – mówi Piotr Wadecki, dyrektor sportowy CCC Sprandi Polkowice. – Jest to dla nas spore wyróżnienie, tym bardziej, że będzie to jubileuszowa, 75. edycja wyścigu i 25. organizowana przez Czesława Langa i jego sztab. Możemy obiecać, że staniemy na starcie w Krakowie, 4 sierpnia w najmocniejszym składzie.

Dla „pomarańczowych” będzie to już 8. start w wyścigu dookoła Polski, zaliczanym do prestiżowego cyklu World Tour.

Tegoroczny Tour de Pologne zostanie rozegrany w dniach 4-10 sierpnia. Rozpocznie się od etapu wokół Krakowa, a zakończy w Bukowinie Tatrzańskiej. W programie są zarówno odcinki sprinterskie (etap 1. wokół Krakowa, 2. do Katowic i 3. do Zabrza), pagórkowate (5. do Bielska-Białej i 6. do Słowackiego Popradu), jak i górzyste (etap 4. do Szczyrku, „etap królewski” wokół Bukowiny Tatrzańskiej).

75.Tour de Pologne

Sierpień 4, Etap 1, Krakow – Krakow, 132 km


Sierpień 5, Etap 2, Tarnowskie Gory – Katowice, 156 km


Sierpień 6, Etap 3, Stadion Śląski – Zabrze, 140 km


Sierpień 7, Etap 4, Jaworzno – Szczyrk, 179 km


Sierpień 8, Etap 5, Kopalina Soli „Wieliczka” – Bielsko-Biała, 152 km


Sierpień 9, Etap 6, Zakopane – Poprad (SVK), 180 km


Sierpień 10, Etap 7, Bukovina Resort – Bukowina Tatrzańska, 136 km