Aktualności

CCC Sprandi Polkowice z zaproszeniem na Amstel Gold Race i Tour de Suisse

Grupa CCC Sprandi Polkowice otrzymała jednego dnia dwa zaproszenia na wyścigi klasy UCI World Tour, Amstel Gold Race i Tour de Suisse. 

Polkowicki zespół jest już bardzo dobrze zaznajomiony z obiema tymi imprezami, gdyż startował w nich regularnie w poprzednich latach. Zarówno w Szwajcarii, jak i Holandii ścigał się w ostatnich trzech sezonach.

Najlepszy wynik w tzw. „piwnym wyścigu” uzyskał Maciej Paterksi, który w 2015 roku był 9. Również w Tour de Suisse prezentował się ze świetnej strony, gdyż w zeszłorocznej edycji uplasował się na 3.miejscu na jednym z najcięższych etapów do Amden, z metą na podjeździe. Trudne alpejskie wzniesienia odpowiadają też Janowi Hirtowi, który nie raz pokazał, że potrafi na nich utrzymać tempo najmocniejszych.

Tegoroczny Amstel Gold Race będzie miał nieco inną trasę, niż wcześniej. Meta będzie usytuowana w podobnym miejscu, jednak tuż przed nią nie będzie słynnego podjazdu Cauberg. Kolarze będą się na niego wspinać 19 kilometrów przed „kreską”.

Tour de Suisse tradycyjnie liczyć będzie 9 etapów. 2 z nich to jazdy indywidualne na czas – krótki prolog 6-kilometrowy oraz czasówka kończąca całe zmagania o długości 28,6 kilometra. Na zawodników czekać też będą trzy bardzo ciężkie górskie etapy, z metą na podjeździe do Berna, Cevio i La Punt.