Aktualności

CCC Sprandi Polkowice zaczyna sezon w Hiszpanii

Grupa CCC Sprandi Polkowice rozpoczyna sezon 2017 od startu w hiszpańskiej etapówce, Volta a la Comunitat Valenciana (2.1). Dla kilku kolarzy będzie to debiut w „pomarańczowych” barwach.

Zawsze z pierwszym startem w sezonie wiąże się wiele emocji. Zawodnicy tęsknią już za rywalizacją i chcą sprawdzić nogę na tle innych ekip. – mówi Piotr Wadecki, dyrektor sportowy CCC Sprandi Polkowice. – W Volta a la Comunitat Valenciana poziom będzie naprawdę wysoki, gdyż na starcie stanie kilka ekip z World Tour, w bardzo silnym składzie. Potrzebujemy tempa wyścigowego, więc początki mogą być ciężkie, ale z pewnością powalczymy i spróbujemy jechać aktywnie.   

W związku z tym, że jest to nasz debiut w 2017 roku, nie chcemy nakładać na kolarzy presji wyniku w tym wyścigu, choć z pewnością osiągnięcie dobrego rezultatu już na samym początku, bardzo pozytywnie nastroiło by cały zespół na kolejne starty.

Nie wyznaczamy jednego konkretnego lidera. Wszystko wyjaśni przebieg rywalizacji i samopoczucie kolarzy – podsumowuje.

Polkowicka drużyna wystartuje w 5-dniowej imprezie w silnym składzie. Znaleźli się w nim Maciej Paterski, Simone Ponzi, Felix Grossschartner, Jan Hirt, Łukasz Owsian, Branislau Samoilau, a także dwaj zawodnicy, którzy dołączyli do ekipy przed sezonem – Jan Tratnik i Marcin Białobłocki.

Dwójka ta – mistrz Słowenii i Polski w jeździe indywidualnej z 2015 roku – będą dla „pomarańczowych” ogromnym wzmocnieniem na 1.etapie, jeździe drużynowej na czas wokół miejscowości Orhiuela. Do pokonania będzie prawie 38 kilometrów, po pofałdowanej trasie.

Drugiego dnia zmagań peleton przejeżdżać będzie przez tereny, które kolarzom CCC Sprandi Polkowice są doskonale znane. Wielokrotnie trenowali na nich podczas zgrupowań w Calpe i znają je praktycznie na pamięć. Ściganie zacznie się w Alicante, zakończy w Denii, a po drodze zawodnicy zaliczą 5 premii górskich 3.kategorii (ostatnia 6 kilometrów przed metą).

Trzeci etap również jest pagórkowaty, jednak nie będzie na nim możliwości powiększenia swojego dorobku punktowego w klasyfikacji górskiej. Będzie to raczej okazja dla sprinterów.

O końcowej klasyfikacji generalnej zadecyduje czwarty odcinek, z Segorbe do Lluceny. Najpierw nogi zostaną podmęczone na podjazdach 2. (dwukrotnie), 1. i 3. kategorii, a na koniec kolarze zmierzą się z finałowym wzniesieniem 1.kategorii do mety. Peleton pożegna się z wyścigiem w Walencji, gdzie najprawdopodobniej dojdzie do masowego sprintu. Cały wyścig będzie można śledzić w Eurosport 1.

Po hiszpańskiej etapówce CCC Sprandi Polkowice uczestniczyć będzie w dwóch jednodniówkach –  Vuelta Ciclista a la Región de Murcia (11.02) i Clasica de Almeria (12.02).

Program Volta a la Comunitat Valenciana:

Etap 1 (TTT) – Orihuela – Orihuela (37,9km), transmisja w Eurosport 1, od godz. 15:00
Etap 2 – Alicante – Denia (180,6km), transmisja w Eurosport 1, od godz. 15:00
Etap 3 – Canals – Riba-Roja de Túria (161km), transmisja w Eurosport 1, od godz. 15:00
Etap 4 – Segorbe – Llucena (180km), transmisja w Eurosport 1, od godz. 14:30
Etap 5 – Paterna – Valencia (130,2km), transmisja w Eurosport 1, od godz. 13:15

Skład CCC Sprandi Polkowice na Volta a la Comunitat Valenciana (1-5.02, 2.1): Maciej Paterski, Simone Ponzi, Felix Grossschartner, Jan Hirt, Łukasz Owsian, Branislau Samoilau, Marcin Białobłocki, Jan Tratnik