CCC Tour: Banaszek trzeci na 1. etapie do Jawora

zwycięstwie w legnickim kryterium, Alan Banaszek zajął 3.miejsce na 1.etapie CCC Tour – Grody Piastowskie.

Info: Etap 1, 5 maja, Złotoryja – Jawor, 166km

Trasa: Pofałdowana, trzy premie górskie 1.kategorii (Podgórki – 74,9km trasy, Pomocne – 122 i 151km)

I-etap-profil-CCC-TOUR-GP-2017_scalled

Etap ze Złotoryi do Jawora był pierwszym, który zaliczany był do klasyfikacji generalnej. Przez sporą jego część, na czele jechało 4 kolarzy, a „pomarańczowi” pedałowali spokojnie w grupie zasadniczej.

Na trzech premiach górskich 1.kategorii peleton się rozciągał, ale ostatecznie na metę zawodnicy wjechali razem. Ostatni z uciekinierów, Yuriy Natarov, został doścignięty na finałowym podjeździe i o wszystkim zadecydował masowy sprint. Na dobrej pozycji przystąpił do niego Alan Banaszek i wykończył go trzecim miejscem.

Etap wygrał Filippo Fortina (Tirol Cycling Team), a za nim finiszował Grzegorz Stępniak (Wibatech 4r Fuji).

Na ostatnim podjeździe zostałem nieco z tyłu, ale poczekał na mnie Kamil Małecki i dociągnął do grupy. Wróciliśmy do peletonu 5 kilometrów przed końcem i było to wystarczająco wcześnie, by ustawić się do sprintu. W samej końcówce my oraz Wibatech ustawiliśmy swoje „pociągi”. Niestety ubiegł nas Filippo Fortina, który zaatakował 300m przed kreską, na krętych ulicach Jawora i sięgnął po zwycięstwo. Jestem bardzo wdzięczny kolegom z zespołu za to, jaką dziś ciężką pracę wykonali. Gdyby nie ich wsparcie na pewno nie byłbym w stanie walczyć o czołowe lokaty – podsumował Alan Banaszek, który po etapie założył koszulkę lidera klasyfikacji młodzieżowej.