Aktualności

Cenny start naszych młodych kolarzy

W sobotę w Bieganowie odbyła się 77. edycja Mistrzostw Polski w kolarstwie przełajowym. Wzięli w niej udział nasi młodzi zawodnicy, którzy zebrali niezwykle cenne doświadczenia.

– Nie ukrywam, że pojechaliśmy tam po naukę. Organizatorzy przygotowali bardzo ciekawą trasę, na której nie brakowało trudnych podjazdów, technicznych zjazdów i sztucznych przeszkód – mówi Janusz Pytlak, trener młodych polkowiczan. Zawodnicy MKS-u startowali w dwóch kategoriach wiekowych: młodzików i juniorów młodszych. W tej pierwszej do pokonania były dwa okrążenia trasy liczącej około 2800 metrów, a w drugiej okrążenia były cztery.

– Dla naszych zawodników był to pierwszy start w sezonie i uważam, że poradzili sobie całkiem nieźle. Była to dla nich bardzo dobra okazja do zebrania cennego doświadczenia przed najważniejszymi wyścigami – podsumowuje Janusz Pytlak.
Kolejne zawody z udziałem reprezentantów MKS-u Polkowice odbędą się już w sobotę, 18 stycznia. Tego dnia nasi młodzi adepci kolarstwa wystartują w Żaganiu w finale Pucharu Polski w kolarstwie przełajowym.

Lokaty zawodników MKS-u Polkowice w Bieganowie

Kategoria: młodzik
24. miejsce: Michał Jaskot
30. miejsce: Marcel Kicaj
31. miejsce: Wojciech Stępień
33. miejsce: Karol Hildebrant

Kategoria: junior młodszy
46. miejsce: Maciej Dąbrowski
48. miejsce: Eryk Gruszczyński
49. miejsce: Michał Wierzycki

 

Oglądaj galerię zdjęć z tego wydarzenia!