Aktualności

Cieślik wraca do ścigania w Bałtyk – Karkonosze Tour

Paweł Cieślik, który miał problemy zdrowotne w pierwszej części sezonu, wraca do rywalizacji i wystartuje w polskiej etapówce Bałtyk – Karkonosze Tour (16-20.05, 2.2).

Dla 32-letniego zawodnika będzie to pierwszy start w sezonie 2018 i pierwszy w barwach CCC Sprandi Polkowice. Na początku roku zdiagnozowano u niego wadę serca, która musiała zostać zoperowana. Kolarz wrócił do treningów ponad miesiąc temu i teraz przed nim okres powrotu do dyspozycji sprzed zabiegu.

Pierwszy wyścig będzie dla niego startem treningowym i skupi się na pomocy kolegom z zespołu. Na sprinterskich etapach będzie on wspierał Pawła Franczaka, a na górskich, decydujących o klasyfikacji generalnej, Leszka Plucińskiego i Mateusza Taciaka, którzy mają na swoim koncie zwycięstwa w generalce tego wyścigu. W trudnym terenie świetnie radzi sobie też Piotr Brożyna, więc „pomarańczowi” będą mogli rozgrywać wyścig na kilka wariantów. Kamila Małeckiego i Patryka Stosza również stać na wiele, więc „pomarańczowi” staną na starcie z dużymi ambicjami.

Bałtyk – Karkonosze Tour rozpocznie się od prologu w Kołobrzegu, którego wyniki nie są zaliczane do generalki (15 maja). Pierwsze właściwe etapy przeznaczone będą dla sprinterów, a od trzeciego odcinka pałeczkę przejmą górale. Bardzo istotna dla końcowej klasyfikacji będzie tradycyjna już czasówka pod górę, pod Przełęcz Okraj. Ostatni etap najeżony jest premiami górskimi, więc na nim też może wiele się wydarzyć.

Bałtyk – Karkonosze Tour

15 maja, Kryterium w Kołobrzegu

16 maja, Etap 1 – Kołobrze – Trzcianka (173,8km)

17 maja, Etap 2 – Zbąszynek – Zbąszynek (121,2km)

18 maja, Etap 3 – Kożuchów – Kowary (164,5km)

19 maja, Etap 4 – Kowary – Okraj (11,6km, ITT)

20 maja, Etap 5 – Piechowice – Piechowice (120,7km)

Skład CCC Sprandi Polkowice na Bałtyk – Karkonosze Tour (16-20 maja, 2.2): Piotr Brożyna, Paweł Cieślik, Paweł Franczak, Kamil Małecki, Leszek Pluciński, Mateusz Taciak, Patryk Stosz