Aktualności

Cieślik wzmocnieniem CCC Sprandi Polkowice

Paweł Cieślik, jeden z czołowych polskich kolarzy, wzmocni skład CCC Sprandi Polkowice w sezonie 2018. Związał się on z polkowickim zespołem 1-roczną umową.

Paweł Cieślik zrobił na mnie duże wrażenie już w zeszłym roku, gdy wjeżdżał z najlepszymi, po ciężkich górach Tour de Suisse i zakończył ten wyścig na 14.miejscu. Bardzo cieszy mnie zatem, że dołączy do naszej ekipy – mówi Piotr Wadecki, dyrektor sportowy CCC Sprandi Polkowice. – Paweł jest świetnym góralem i potwierdził to nie tylko w Tour de Suisse, ale też Tour of Turkey, czy też w naszym narodowym Tour de Pologne, który był w stanie ukończyć w pierwszej „20”. Liczymy, że będzie miał on okazję zaprezentować swój talent w największych wyścigach na świecie, w których nasza ekipa będzie w przyszłym roku startować.

31-letni Paweł Cieślik ostatni sezon spędził w czeskiej grupie kontynentalnej Elkov – Author Cycling Team. W jej barwach był m.in. 8. w generalce Tour of Slovenia, wygranym przez Rafała Majkę. Otrzymał on również powołanie do reprezentacji Polski na Tour de Pologne i na jednym z etapów (do  Rzeszowa) był 13.

W jego kolarskim CV, poza sukcesami w Tour de Suisse, jest także 3.miejsce na najcięższym etapie Tour of Turkey oraz 19.miejsce w generalce Tour de Pologne.

Jego specjalnością jest jazda po górach, ale odnajduje się też w pofałdowanym terenie. Kończył Wyścig Solidarności i Olimpijczyków, Małopolski Wyścig Górski, East Bohemia Tour, czy też Okolo Jiznich Cech, które rozgrywane są właśnie w pagórkowatym regionie, na drugim miejscu.

Grupa CCC Sprandi Polkowice to dla mnie powrót do drugiej dywizji – tłumaczy Paweł Cieślik. – Mimo wielu przeszkód jakie napotkałem w minionym sezonie, robiłem wszystko, aby się do niego dobrze przygotować i pokazać z dobrej strony.

Nie ukrywam, że zależało mi właśnie na tym, żeby dostać się do polkowickiego zespołu. Jest to ekipa, która na moim etapie zawodowym oferuje mi możliwość ścigania się na najwyższym poziomie – dzięki tak bogatemu kalendarzowi startów. Do tego stwarza bardzo dobre warunki, pozwalające spokojnie przygotować się do sezonu.

CCC Sprandi Polkowice daje mi także możliwości powrotu i pokazania na co mnie jeszcze stać. Myślę, że będę dobrym uzupełnieniem składu i dołożę wszelkich starań, aby udowodnić swoją wartość.