Aktualności

Clasica de Almeria: 7. miejsce Bartka Matysiaka

Zwycięzcą wyścigu Clasica de Almeria (kat. 1 HC) został kolarz ekipy Blanco Pro Cycling, Mark Renshaw. Dobry wynik odnotował kolarz ekipy CCC Polsat Polkowice, Bartłomiej Matysiak, który finiszował na 7. miejscu.

W kolejnym starcie ekipy CCC Polsat Polkowice, kolarze rywalizowali na trasie wyścigu Clasica de Almeria. 182 kilometrowa trasa prowadziła z Almerii do Roquetas de Mar, gdzie umiejscowioną metę wyścigu.

Przebieg rywalizacji kolarzy na trasie wyścigu zmieniał się bardzo dynamicznie. Patrząc na profil trasy i ostatnie płaskie 45 kilometrów, można było przypuszczać, że do mety dojedzie peleton. I rzeczywiście tak się stało. Do mety dojechała duża grupa około 50 kolarzy z której w sprinterskim pojedynku zwycięstwo wywalczył Australijczyk Mark Renshaw (Blanco Pro Cycling). Pokonał Reinardta Janse van Rensburga (Argos-Shimano) i Francesco Lascę (Caja Rural). Bardzo wysokie, 7. miejsce wywalczył Bartłomiej Matysiak.

Podczas dzisiejszego występu bardzo aktywni byli kolarze ekipy CCC Polsat Polkowice. Było bardzo wiele ataków i prób ucieczek do których każdorazowo próbowali zabierać się kolarze ekipy „pomarańczowych”. Swoich szans na odjazd próbowali m.in. Marek Rutkiewicz i Jarosław Marycz. Swoje sprinterskie umiejętności pokazał również Grzegorz Stępniak, który na jednej z lotnych premii walcząc o punkty, finiszował jako drugi, ustępując jedynie Jose Herradzie (Movistar).

 

Wyniki Clasica de Almeria, Almeria – Roquetas de Mar, 182,3 km

1. Mark Renshaw (Blanco Pro Cycling Team) 4:30:14

2. Reinardt Janse van Rensburg (argos-Shimano)

3. Francesco Lasca (Caja Rural)

7. Bartłomiej Matysiak

21. Adrian Kurek

33. Adrian Honkisz

42. Davide Rebellin

50. Marek Rutkiewicz 0:16

84. Łukasz Owsian 2:51

93. Grzegorz Stępniak 3:57

97. Jarosław Marycz 5:57