Aktualności

Colbrelli wygrywa De Brabantse Pijl

Bo bardzo intensywnym i trzymającym w napięciu wyścigu De Brabantse Pijl, Sonny Colbrelli (Bahrain-Merida) sięgnął po wygraną. „Pomarańczowi” uplasowali się poza czołową „20”.

Info: 12 kwietnia, Leuven – Overijse, 197km

Pogoda: słoneczna

Trasa: pofałdowana, 26 krótkich, ale stromych podjazdów, często pokrytych brukiem, końcówka pod górę

-1489493060

Zmagania na belgijskiej trasie były ostatnim sprawdzianem dla „pomarańczowych” przed niedzielnym Amstel Gold Race. Rozpoczęły się one od oderwania się pięciu kolarzy – Adam Blythe (Aqua Blue Sport), Zakkari Dempster (Israel Cycling Academy), Christophe Masson (WB Veranclassic Aqua Protect), Lorenzo Rota (Bardiani – CSF), Jacques Janse van Rensburg (Dimension Data).

Uzyskali oni prawie 7-minutową przewagę, ale peleton dosyć wcześniej zaczął ją zmniejszać i 65 kilometrów przed metą miał już ucieczkę na widelcu.

55km przed końcem odjazd został skasowana (wcześniej wchłonięty został Dempster) i fakt ten zmotywował wielu kolarzy do przeprowadzenia ataku na wzniesieniu. Odskoczyło kilkunastu śmiałków, ale wśród nich nie było niestety przedstawicieli „pomarańczowych”.

Prowadząca grupka utrzymywała ok. 20-30 sekund przewagi praktycznie przez ostatnie 30 kilometrów. Ostatecznie spośród atakujących, na czele do mety dojechało siedmiu, a na ostatnim podjeździe do czołówki zdołali przeskoczyć Petr Vakoc (Quick Step Floors) i Tim Wellens (Lotto-Soudal). Pomimo „świeższej” nogi duet ten nie był w stanie ograć w sprincie pod górę Sonny Colbrelliego (Bahrain-Merida). Włoch cieszył się z wygranej, drugi był Vakoc, a trzeci Tiesji Benoot (Lotto-Soudal).

To nie był dzień kolarzy CCC Sprandi Polkowice, gdyż najwyżej sklasyfikowany Jan Tratnik był 35.

Wyniki