Aktualności

Colombia Oro y Paz: Franczak 11. na 2.etapie 

Paweł Franczak finiszował tuż za czołową “10” na 2.etapie Colombia Oro y Paz, ponownie wygranym przez Fernando Gavirię.

Info: Etap 2, 7 lutego, Palmira – Palmira, 183,4km

Trasa: płaska

Załapanie się do głównego odjazdu dnia na 2.etapie nie było łatwym zadaniem. Ucieczka, która tym razem liczyła 6 zawodników, uformowała się dopiero na 58.kilometrze. „Pomarańczowi” nie zdołali załapać się do tej grupki, a Paweł Bernas musiał na początku zmagań radzić sobie z defektem i pogonią za peletonem.

Grupa zasadnicza pilnowała, by uciekinierzy nie odjechali za daleko i cały czas byli w jej zasięgu. Zostali schwytani 10km przed końcem i od tego momentu pałeczkę przejęły ekipy sprinterskie, walczące o pozycje dla swoich liderów. Wśród nich byli także kolarze CCC Sprandi Polkowice. W końcówce Adrian Kurek prowadził „pomarańczowy pociąg”, a na kole miał trzech kolegów z ekipy. Tym ostatnim był Paweł Franczak, który ostatecznie rozpoczął decydujący sprint z ok. 12-13.miejsca, kończąc etap z 11.lokatą.

Fernando Gaviria (Quick Step Floors) powtórzył swój wyczyn z pierwszego odcinka, triumfując po raz kolejny i umacniając się na pozycji lidera generalki. Ponownie ograł Juana Sebastiana Molano (Manzana Postobon), a trzeci był Matteo Malucelli (Androni – Sidermec – Bottecchia).

Wyniki