Coppi e Bartali: 16-ty czas Adriana Kurka podczas czasówki

Adriano Malori (Lampre-Merida) wygrał jazdę indywidualną na czas podczas wyścigu Settimana Coppi e Bartali. Adrian Kurek (CCC Polsat Polkowice) zajął 16.miejsce.

W sobotę, w godzinach popołudniowych został rozegrany przedostatni etap wyścigu Settimana Ciclistica Internazionale di Coppi e Bartali, którym była jazda indywidualna na czas. Kolarze mieli do pokonania dystans długości 14,3 kilometrów ze starta i metą w Crevalcore.

Jednym z pierwszych startujących kolarzy, który bardzo wysoko ustawił poprzeczkę tej rywalizacji, był zawodnik ekipy Katusha, Anton Vorobyev. Trasę czasówki pokonał w czasie 16 min. 28 sek. i stanął na czele rywalizacji. Pierwszą pozycję stracił dopiero na rzecz Adriano Maloriego (Lampre_Merida), który pokonał dystans o 14 sek. szybciej i do końca rywalizacji nie oddał prowadzenia.

Startujący tuż za Vorobyevem, Adrian Kurek (CCC Polsat Polkowice) „wykręcił” czas gorszy od niego o 39 sek. i przez długi czas utrzymywał się w czołówce rywalizacji. Ostatecznie Adrian Kurek zajął, bardzo wysokie 16. miejsce.Davide Rebellin (CCC Polsat Polkowice), pokonał czasówkę w czasie 17:58 sek. co nie pozwoliło mu utrzymać czwartego miejsca w klasyfikacji generalnej. Po czwartym etapie spadł na 8. pozycję.

Wyniki 4. Etapu, Crevalcore – Crevalcore, 14,3 km (jazda indyw. na czas)

1. Adriano Malori (Lampre-Merida) 16′ 14”