Coppi e Bartali: Katusha zwycięzcą drużynowej jazdy na czas

W godzinach popołudniowych rozegrano drugi etap wyścigu Settimana Ciclistica Internazionale di Coppi e Bartali, którym była drużynowa jazda na czas.

Po raz pierwszy, jazda drużynowa na czas została rozegrana w nowej formule. Każda z ekip wystawiła dwie czteroosobowe ekipy „A” i „B”. Do wyników zaliczany był czas drugiego zawodnika a suma czasów dwóch 4-osobowych drużyn złożyła się na czas łączny ekipy.

Ekipa CCC Polsat została podzielona na dwie czteroosobowe ekipy. W ekipie „B” która startowała jako pierwsza pojechali: Bartłomiej Matysiak, Jarosław Marycz, Adrian Kurek i Mateusz Taciak. Ekipę „A” utworzyli zawodnicy: Davide Rebellin, Jacek Morajko, Marek Rutkiewicz i Mateusz Taciak.

Punktualnie o godz. 15.00 na 11,2 kilometrową trasę czasówki z Sant’Angelo do Gatteo Mare jako pierwsza wyjechała ekipa Adria Mobil. Kolejne ekipy startowały w 2-minutowych odstępach. Ekipa CCC Polsat Polkowice „B” wyruszyła na trasę jako 12-ta.Po pierwszej turze startów ekip „B” na pierwszym miejscu z czasem przejazdu 13,20 znalazła się ekipa Cannondale Pro Cycling która jechała w składzie: Basso, Caruso, Moser i Longo Borghini.Ekipa CCC Polsat Polkowice „B” pokonała trasę czasówki w 13 minut 59 sek. co pozwoliło uplasować się na 8.miejscu.

Kiedy rozpoczęła się druga tura startów ekip oznaczonych „A” , bardzo dobry czas wykręciła ekipa Katusha. Pokonała trasę w czasie 13 min. 15 sek. z średnia prędkością przejazdu 50,7 km/h i zdecydowanie wysunęła się na prowadzenie. Czas przejazdu ekipy CCC Polsat Polkowice „A” wyniósł 13 min. 41 sek.Po przejechaniu trasy czasówki przez wszystkie czteroosobowe ekipy, najlepszy czas uzyskała ekipa Katusha w składzie: Belkov, Chernetski, Porsev i Vorobyev a CCCPolsat Polkowice „A” zajęła 10. miejsce, natomiast ekipa „B”, 25.miejsce.