Aktualności

Coppi e Bartali: Matysiak 5. po masowym sprincie

Po sprincie z peletonu, Bartłomiej Matysiak zajął 5. miejsce, na 3. etapie Coppi e Bartali. Wygrał Włoch Frencesco Chicchi

Dzisiejszy, płaski etap kończył się 10 rundami. W czasie jazdy ustaliliśmy, że to ja będę dziś finiszował, ponieważ Grega Bole nie czuł się najlepiej. W końcówce wyszliśmy całą ekipą na czoło peletonu i mogłem przystąpić do sprintu ze stosunkowo komfortowej pozycji. Grega mnie rozprowadził, ale na końcowych metrach trochę zabrakło, by wskoczyć na podium i po raz trzeci w tym roku byłem piąty. To był szybki finisz, dla typowych sprinterów, a ja preferuję takie, w których droga lekko wznosi się w górę. Drużyna pojechała dzisiaj bardzo dobrze. Jesteśmy zgrani i każdy zawsze daje z siebie 100 procent – powiedział po etapie Bartłomiej Matysiak.

Grupa CCC Sprandi Polkowice nie miała swojego przedstawiciela w ucieczce dnia, w której wzięło udział 11 zawodników. Dylan Girdlestone (Drapac), Carlos Galviz (Androni-Sidermec), Giorgio Cecchinel (Southeast), Johann Van Zyl (MTN-Qhubeka), Silvan Dietrich, Giacomo Tomio (obaj Roth – Skoda), Matteo Malucelli (Team Idea), Gian Marco Di Francesco (MG.Kvis – Vega), Enea Cambianica (Meridiana – Kamen), Omar Mendoza (Movistar CT) i Frantisek Sisr (Dukla Praha) jechali na czele, budując w pewnym momencie 2 i półminutową przewagę.

Peleton prowadzony przez ekipę Sky, pilnował, by na etapie nie doszło w klasyfikacji generalnej do większych zmian i trzymał odjazd na krótki dystans. Złapał uciekinierów 15km przed metą.

Zgodnie z oczekiwaniami etap rozstrzygnął się po masowym sprincie. Na finałowym kilometrze doszło do kraksy, w której uczestniczyło kilkunastu kolarzy (m.in Adrian Kurek), ale nie wpłynęła ona znacząco na ostateczny wynik. Bartłomiej Matysiak zdołał zafiniszować na 5.miejscu. Wygrał Włoch Francesco Chicchi przed Manuelem Bellettim i Daniele Collim.

Wyniki 3. etapu Settimana Internazionale Coppi e Bartali, Calderara di Reno -Crevalcore, 173km

1. Francesco Chicchi (Androni Giocattoli)

2. Manuel Belletti (Southest)

3. Daniele Colli (Nippo – Vini Fantini)

5. Bartłomiej Matysiak (CCC Sprandi Polkowice)

16. Grega Bole (CCC Sprandi Polkowice)

48. Tomasz Kiendyś (CCC Sprandi Polkowice)

62. Davide Rebellin (CCC Sprandi Polkowice)

76. Jarosław Marycz (CCC Sprandi Polkowice)

93. Christian Delle Stelle (CCC Sprandi Polkowice)

95. Nikolay Mihaylov (CCC Sprandi Polkowice)

133. Adrian Kurek (CCC Sprandi Polkowice) 0:00